Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kisházat szeretnénk építeni,...

Kisházat szeretnénk építeni, aki ért hozzá, elmondaná, kb, mennyiből lehetne?

Figyelt kérdés

nah a helyzet a következő. Anyámékkal lakunk, ki szeretnénk majd menni külföldre 1-2 éven belül. De amíg itthon vagyunk, addig is szeretnénk kicsit elkülönülni. Azt találtam ki, hogy a házunk mellé, illetve mögé, ugyan erre a telekre építenénk egy kisházat.

A házunk L alakú, mögé szeretnék egy kb. 30nm2-es házat. Fürdő, konyha, nappali és egy szoba.

Szakember szerintem semmihez nem fog kelleni. Apámék mamámnak már felépítettek félig egy házat (azért nem készült el, mert mamám meggondolta magát), szóval a téglapakolással nem lesz gond. A párom apuja vízszerelő, szóval a vizet is anyagköltségbe hátra tudjuk vinni. Após egy munkatársa fűtésszerelő (is), arra is minimális összeg kell. A mi házunkat is mi tetőztük, gerendástól, mindenestől.

Mire kellene még gondolnom, ami plusz költség lenne?


Lerajzoltam, kb, mire gondolok:

[link]


A nagy ház 108nm2 (ha jól emlékszem).

Mennyiért lehetne felépíteni, ha rendesen, nem könnyűszerkezetest szeretnénk?


Köszi előre is aki elolvasta és segít!


2012. jan. 17. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
tervezés!!( e nélkül nem megy),aztán:ami szerintem a te felsorolásodból kimaradt: külső szigetelés-vakolás-színezés,lábazati burkolás és szigetelés,villanyszerelés, hideg-meleg burkolás, festés-mázolás, nyílászárók,beépített bútorok, aztán lámpák, karnis, függöny, asztal,szék, ágy,fűrdőszobabútorok, WC, kád, tusoló...hirtelen ennyi jutott eszembe.
2012. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja! és az engedélyeztetés a polgármesteri hivatalban, a hozzá tartozó papírokkal, mint pl. földhivatali.És ezek illetékei
2012. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kb 3,5-6 millió teljes berendezéssel együtt, az igényeidtől függően változik az összeg, viszont meg kell terveztetni és építési engedélyt kell hozzá kérni mindenképp.
2012. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

6millió?????

amit a mamámnak építettek padlásos, ablak/ajtó, 3 szoba, konyha fürdő 1,5 millió volt


a berendezési tárgyak 80%-a megvan már


amit venni kell az valamilyen konyhabútor, kád, fürdőkád,csempe, festeni mi festünk, a villanyszerelés az, ami még kell


a polg.hivatalba miért kell bejegyeztetni, ha a saját telkünkön lesz??? olyan, mint egy melléképület, nem??

2012. jan. 17. 16:16
 5/14 anonim ***** válasza:
Annyi a teteje,de teljes berendezéssel együtt, teljes építőanyag-árat számolva, a legjobb anyagokból, direkt intervallumot adtam meg. Ugyanis nem nyilatkoztál hogy milyen áron tudsz építőanyagot venni, esetleg milyen építőanyagod van. Lakóépülethez pedig minden esetben kell kiviteli tervnek készülnie tudomásom szerint, illetve meg lehet építeni és fennmaradási engedélyt kérni rá, de volt már rá precedens hogy jött a dózer.
2012. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

hát én bontott téglára gondoltam. meg mindenből a legolcsóbb, de azért neessenszét dolog.

szóval csak a felépítés vízzel villannyal (meg ami kell még) együtt hol állna meg?


bútorok, festék, ilyesmi már részlet kérdés lenne

2012. jan. 17. 16:40
 7/14 anonim ***** válasza:

Na ez elég tág! Ki tudja,hogy bontott anyagot mennyiért lehet beszerezni.

Nem elkeseríteni akarlak, de szerintem is lesz kb. 2-3 millió. Minimum. A fűtéshez pl. nagyon nem lehet használt cuccot venni, max. radiátort. De egy normál kazán már elég drága,ahogy a csövek is.

Villanyszereléshez kábelek, kapcsolók stb.

Nyílászáró sem kétforint!

2012. jan. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Na ez elég tág! Ki tudja,hogy bontott anyagot mennyiért lehet beszerezni.

Nem elkeseríteni akarlak, de szerintem is lesz kb. 2-3 millió. Minimum. A fűtéshez pl. nagyon nem lehet használt cuccot venni, max. radiátort. De egy normál kazán már elég drága,ahogy a csövek is.

Ráadásul 30 nm-be ezek úgy férnek bele,hogy szinte sehogy. Én most ránéztem a nappalinkra,ami 30 nm. Hát ebbe beletenni étkezőt, folyosót, hálót, konyhát szinte lehetetlen!

Villanyszereléshez kábelek, kapcsolók stb.

Nyílászáró sem kétforint!

2012. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

tényleg, nem írtam, van egy kandallónk, amit most nem használunk, azzal ezt a 30nm2 simán ki lehet fűteni. valami ilyesmi:

[link]


fa is van bőven, és nagyon max 2 télről lenne szó

2012. jan. 17. 17:02
 10/14 A kérdező kommentje:
de ha ez 3 milla, akk már inkább elmegyünk albérletbe arra az időre tizedennyiért...
2012. jan. 17. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!