Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért lehet hallani a saját...

Miért lehet hallani a saját lakásomon belül az ikerház szomszédom bejárati ajtajának iszonyatos nyikorgását?

Figyelt kérdés
A válaszfal elvileg nem vékony, 60 cm-es porotherm tégla, a nyikorgást pedig nem csak ott lehet hallani, ahol a bejárati ajtaja van, hanem az egész házon belül, bármelyik helységben, beleértve az emeleti helységeket, azokat is, amelyek nem a bejárata felett vannak. (Ezt a nyikorgást pedig nem kintről lehet hallani befelé, hanem bent az épületen belülről.) Vajon, hogy sikerült ezt "megoldania" annak, aki a házat építette? Miért lehet hallani fent az emeleti fürdőszobában bent, ami az épület másik oldalán van ráadásul, a szomszéd földszinti bejárati ajtajának nyikorgását? Ezt, hogyan lehetett így kialakítani? Már csak a fizika része is érdekelne a dolognak, mert elvileg szerintem ezt normál esetben nem lehetne hallani.
2012. jan. 21. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezen nem lehet változtatni, mert nagy valószinüséggel a födém egyben van az egész házban, a válaszfalak csak ezután lettek felhúzva. A födém vezeti a hangot az egész házban.

MEgszüntetni nem nagyon lehet, elvileg lézetik olyan eljárás, hogy a házat "félbevágják", azaz a födemet minden szinten átvágják és az egyik lakásnál telkesen új falaz húznak fel függölegesen - de ez egyrészt rettentö sokba kerül, másrészt a legtöbb háznál statika miatt nem megoldható.

2012. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

WD40!


Nem hittem benne, addig, amíg az agyonzsírozott zsanért egyszer feleségem egy ilyennel be nem fújta. Soha többé nem volt hangja.


A tégla meglepően jól vezeti a magasfrekvenciás rezgéseket, ezért hallod mindenhol.

2012. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, én tudom, hogy jó az a spray, van is nekem, csak nem nekem kell, hanem a szomszédnak, ők meg enyhén szólva utálnak, úgyhogy nem tudom, hogy, hogyan mondjam meg nekik, mert félek, hogy elátkoznak, vagy békává változtatnak :)
2012. jan. 21. 20:59
 4/4 A kérdező kommentje:

1.


Úgy érted, hogy a gerendák közösek, vagy hogy?

Azt nem értem, hogy amikor panelban laktam régen, akkor az hogyhogy nem volt ilyen áthallatszós. Ez egy téglaház, de hangszigetelés szempontjából 1000x rosszabb mint anno a panel. Azt is hallom, amit beszélnek a másik lakásban amúgy, ha itt csend van. Vagy lehet, hogy a csövek miatt kivájták mindkét oldalról jó mélyen a válaszfalakat?

2012. jan. 21. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!