Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Összeköltözés előtt mennyivel...

Összeköltözés előtt mennyivel érdemes elkezdeni vásárolni a háztartásba szükséges gépeket?

Figyelt kérdés

Nem szeretnénk egyszerre arra is kidobni a pénzt, mivel lesz hova tenni majd, így arra gondoltunk, hogy előtte beszerezzük az alapvető dolgokat amire szükségünk lesz.

Kávéfőző, mikró stb...

Normális válaszokat várok!



2012. jan. 23. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
En azt mondom raertek majd akkor, addig meg tedd felre az arra szant penzt.bar nem tudom milyen hamar lesz az osszekoltozes de evekkel elotte felesleges.mert akkor ugyanazert a penzert lehet mar sokkal jobat kapsz.
2012. jan. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Júliusban lesz az összeköltözés.
2012. jan. 23. 16:59
 3/11 anonim válasza:
fölösleges hamarabb megvenni. a pénzt, így is, úgy is kiadod érte, nem is értelek :D. inkább, amennyiből most megvennéd, azt a pénzt rakd félre, és majd abból megveszitek ha aktuális lesz, először is azért, mert egy pár bankjegy kevesebb helyet foglal, mint egy mikró, egy porszívó, esetleg mosógép, másrészt addigra lehet olcsóbban kapnád meg ugyanazt
2012. jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

én sem értem miért vennél előre. hiszen nem használod, de a gari ketyeg.

mondjuk eszcájgot, lakástextilt érdemes előre venni, de gépeket semmiképp. inkább spórolj rá.


én is anno inkább a stafírungot gyűjtöttem, a gépeket beköltözéskor vettük meg egyszerre.

nem beszélve arról, h költözéskor külön macera azt is szállítani. egyszerűbb, ha rögtön a lakásba rendeled, ahova költözöl.

2012. jan. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem érdemes előre vásárolni. Inkább gyűjtsétek a pénzt. Ezeknek az eszközöknek az ára folyamatosan csökken, azaz ugyanannyi pénzért fél év múlva jobbat tudsz venni, vagy ugyanazt olcsóbban kapjátok meg.

Azért is jobb akkor megvenni, mert ha kevesebb holmival költöztök, olcsóbb a költözés (kevesebb fordulóval megvan).

No meg a pénz addig kamatozik, ha netán lekötitek.

Még egy dolog, érdemes elsőre csak azt megvenni, ami tutira kelleni fog, a többit pedig csak akkor, ha valóban szükség lesz rá. Barátnőmék előre megvettek mindent, mert lelkes volt, hogy ő majd kenyeret süt és hasonlók, aztán utána kiderült, hogy nincs ideje rá, a gépek meg csak porosodnak.

Ja még egy gondolat: abban az esetben érdemes előre megvenni ezt-azt, ha valami nagyon nagy akció van, pl. féláras. Rengeteget lehet spórolni azzal, ha most időnként körülnézel, van-e valami jó akció, és ha van, akkkor lecsapsz rá.

2012. jan. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És ennél az előre vásárlásnál a felsoroltak mellé azt se felejtsd el, hogy a garancia addig is ketyeg. Tehát ha most megveszed,elteszed a szekrény mélyére,majd nyár közepén előveszed,és mondjuk be sem kapcsol,már nem viheted vissza a boltba, hogy te csak most bontottad ki, cseréljék ki neked!
2012. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, megfogadjuk őket.

Ha vásárolunk akkor inkább törölközőt, ágynemű huzatot stb... veszünk.

Ment a zöld kéz mindenkinek!

2012. jan. 23. 19:27
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem pedig már igenis elkezdheted először is nézegetni, de "veszegetni" is a dolgokat! Hangsúlyozom, tapasztalatból írom!!!


Én nemsokára költözöm, már nyáron-ősszel nézegettem a műszaki dolgokat (mi éri meg, milyen szempontokat érdemes figyelembe venni). Ősszel vettem meg a tűzhelyet, ősz végén a hűtőt és a mosógépet! Természetesen mindre van gari és ki is lettek próbálva vásárlás után, de mégis mi baja lehet egy tűzhelynek pl.?

A stafirungot - mint szerintem sok lánynál van - már régóta gyűjtöm, hisz olykor ezeket kaptam ajándékba ünnepekre: törölköző, ágyneműhuzat, tepsik, pohárkészlet, tányérkészlet... Természetesen még ezeken is van mit bővíteni, de az, úgy gondolom, már mind ottlétnél, használatnál fog kiderülni (reszelő, vágódeszka, műanyag tálak, tárolók stb.)

Még ilyeneket vettem időben (nyár-ősz folyamán, ahogy a pénz engedte), amikre tudom, hogy úgyis tuti szükség lesz (és "eláll"): háztartási létra, felmosó-szett, szennyeskosár, lábtörlők... És pár összecsukható műanyag rekesz a költözéshez :)


Nehari, hogy hosszú lett, remélem tudtam segíteni!

2012. jan. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj, de ez nem tapasztalat. Tapasztalat majd a költözés után lesz belőle.

Mi kétszer költöztünk eddig a párommal (tehát nem csak terveztük, hanem meg is csináltuk), az első - maga az összeköltözés - sima ügy volt, nem volt semmink. Fejenként kettőt fordultunk a bőröndökkel, vittük a ruhákat, számítógépet, és pár egyéb személyes holmit. Ha kocsink lett volna, egy körből megússzuk.

A második költözésnél viszont már egy csomó mindenünk volt, szereztünk kocsit, aztán kiderült, hogy nem is férünk be egy személyautóba. Tehát kisteherautót kellett bérelni, ami igen drága mulatság.

Ráadásul minden mozgatás kockázatos a gépek, bútorok számára. Nemrég volt itt olyan kérdés, ahol szállítás közben eltört a sütő ajtaja. Ilyen és hasonló eset bármikor, bárkivel előfordulhat. Csak ha egyenesen az új helyre rendeled a gépet (egyre több helyen nem kell fizetn a házhozszállításért), akkor ha a futár töri el véletlen, azt ingyen és bérmentve kicserélik neked. Ha te törted el, akkor így jártál.

2012. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

08:45-ös vagyok!

Utolsó, ne haragudj, de nem ez volt a kérdés.

Mert én arra próbáltam válaszolni. Egyébként pedig, akkor hozzáteszem, hogy én már az új helyre vittem a berendezési és használati tárgyakat, természetesen az volna a legjobb, ha erre a kérdezőnek is volna módja.

De ettől függetlenül is, nem abból kell kiindulni, hogy épp egy valakinek elcseszték szállítás közben a dolgait...

OFF vége!

2012. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!