Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Követelhet rajtam az ingatlano...

Követelhet rajtam az ingatlanos kártérítést? (lent)

Figyelt kérdés
Több ingatlanosnál is meghirdettem a telkem (nem kizárólagosan) és hát nem tudják eladni. Arra gondoltam teletapétázom a várost saját gyártású hirdetéssel, alacsonyabb hirdetési árral. Számon kérhetik ezt rajtam az ingatlanosok ha meglátják a hirdetést? Mert ugye nekik pénzbe kerül hogy hirdetnek. Vagy annyiért hirdetem bárhol amennyiért akarom?
2012. jan. 23. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Olvasd el a szerződést, amit aláírtál.

Követelhet.

2012. jan. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha nem kizárólagos a szerződés, akkor semmi köze az ingatlanosnak ahhoz, hogy esetleg magánúton olcsóbban vagy drágábban adod el.

azért mindenképp olvasd el a szerződést, netán kérdezd meg az ügynököt.

2012. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen szerződésfüggő. Vannak kiemelt/kizárólagos típusú megbízások, amik szigorúan kikötik, hogy a tulaj részt vehet-e az értékesítésben és milyen százalékok vannak.

Általában azt nem szeretik az ingatlanosok, ha jön a tulaj, lövése nincs a REÁLIS ÁRAKRÓL, csak hablatyol, hogy neki muszáj ennyiért vagy annyiért eladni, mert a hitelen felül kéne vennie is valamit, meg, hogy a nagyapja építette és az iránta való tiszteletből nem fogja elkótyavetyélni stb stb. Namost a rosszhír az, hogy a vevőket ez qrvára nem érdekli.

A vevő jó áron akar hozzájutni. Éppen ezért az ingatlanos ott hibázik, amikor enged a tulaj nyomásának és túlárazva is beveszi a portfoliójába az ingatlant statisztaszerepnek. Mivel érdeklődést nem fog generálni. Alapvető lenne, hogy az ingatlanos se rontsa a saját renoméját a túlárazott ingatlanokkal. Ha meg már megtörtént, akkor szólni kéne az árlevitellel kapcsolatban a tulajdonosnak.

Ha a tulaj leviszi az árat, akkor viszont illene értesítenie az ingatlanost is, hogy ő is levihesse az árat.

Ha az eladó által korábban elfogadott és alá is írt szerződésben bennefoglaltatik, elég súlyos kötbéreket kérhet - -joggal- az ingatlanközvetítő. De ismerni kéne a szerződés részleteit.

2012. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!