Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyek azok kombi-cirko...

Melyek azok kombi-cirko készülékek amelyek megbízhatóan müködnek, illetve melyiket semmiképpen ne válasszuk?

Figyelt kérdés
12 éve működik lakásunkban egy Junkers kombi cirko. Néhány apróbb hibától eltekintve semmi gond nem volt. Mostanában azonban úgy tűnik, hamarosan kell helyette egy másik készülék. Az interneten kutakodva már eldöntöttem, hogy zárt égésterűt választok. Kémény nincs bélelve, így a nyílt égésterű már nem jöhet szóba. Ahogy nézem, van bőven választék. Szerintetek melyek azok kombi-cirko készülékek amelyek megbízhatóan müködnek, illetve melyiket semmiképpen ne válasszuk?

2012. jan. 24. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekünk 12 éve Vaillant-unk van, még semmi se volt vele (kopp-kopp) szerencsére. Igaz, minden évben kitisztíttatjuk nyáron. Ha költözünk, csakis ilyen lesz az új helyen is.
2012. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Zárt kombi Saurinel Duval-unk van,60l-es készenléti melegvíztartállyal. Még 97% a hatásfoka,6 éves. Akkor volt 240.000 Ft. Hibamentes.
2012. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
FÉG-et kerüld, az a lényeg
2012. jan. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Annak idején is tanácsolták, hogy ne FÉG terméket vegyünk. Vailanton gondolkodtunk, de mivel ha jól emlékszem kb. 30%-al drágább volt mint a Junkers, ez utóbbit választottuk. Nem bántuk meg, eddig kiválóan tette a dolgát.

Mielőtt döntenénk, hogy milyen legyen az új, mindenképpen beszélek szerelővel is.

2012. jan. 24. 18:03
 5/13 anonim ***** válasza:

Ariston kondenzációsom van, időjárás követővel, 2 éve, 109% hatásfok, kiváló szabályzó, gyors, percíz szerviz (beszerelés és ellenőrzés eddig).


Nem bántam meg.

2012. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pfffffffffffff...

Nagyon lement az ára.

[link]


Persze, ha kazánt veszel, akkor CSAK KONDENZÁCIÓSAT!!!

2012. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A szabályzója viszont egy 10-essel drágább, mint 2 éve...


[link]

2012. jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A külső hőmérő (időjárás követéshez) meg 2x annyi lett...


[link]

2012. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1. Semmi sem indokolja egy tizenkét éves Junkers készülék cseréjét. Harminc évet kell mennie! Mikor látott utoljára szerelőt?

2. A mostani FÉG (VARA-FÉG) már nem az a FÉG.

3. Magyarázza el nekem valaki hogy hogy lehet egy falikazánnak 109% a hatásfoka, mert húsz éve javítok készülékeket, de ilyet még nem láttam (ha csak nem a szomszédtól hoz még meleget).

2012. jan. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

"3. Magyarázza el nekem valaki hogy hogy lehet egy falikazánnak 109% a hatásfoka, mert húsz éve javítok készülékeket, de ilyet még nem láttam (ha csak nem a szomszédtól hoz még meleget)."


Elég nagy baj egyébként, hogy ennyire nem értesz a szakmádhoz. Már bocs...

2012. jan. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!