Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Biasi Contakt 24 hibái....

Biasi Contakt 24 hibái. Valamiért bekapcsolás után 5 másodperc múlva leáll. utána 2 napig semmi baja, majd ismét szívat fél napot. NEM ALAPLAP HIBA (kipróbálták) Tapasztalat, vélemény?

Figyelt kérdés

2012. jan. 24. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt Megatherm!


Biasi Contact M90B.24S típusú kombikazánunk van.

Sajnos folyamatosan ugyan azt a hibát produkálja, percenként ki-be kapcsol, sokszor leáll, és most már az újraindításra sem reagál.

4 év alatt kétszer volt panelcsere, korábban is ez volt vele a problémánk.

Én sajnos munkanélküli lettem ebben a hónapban, a férjem keresete igen kevés. Egy-egy ilyen panelcsere több tízezer forintba került (ha jól emlékszem 2 éve 40.000 Ft volt), de most már sajnos egyszerűen nincs rá anyagi lehetőségünk, hogy ezt kifizessük, és ki tudja meddig lesz jó, ha ismét új panelt tennének bele?!

Nem tudom egyszerűen hogy oldjuk meg a fűtést, meleg víz vételt, főleg így, hogy itt a tél a nyakunkon. Kérem szíveskedjenek tájékoztatni, hogy mi lenne a legegyszerűbb megoldás a problémánkra?


Továbbikérdések és válaszok itt:

[link]

2012. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"...Már elkezdtem nézegetni és elborzadni az új kazánok árain amikor nem rég a sógorom (aki amúgy villanyszerelő, és ezermester :) ) eljött hozzánk, és megnézte ő is mi lehet a gond. A leírás segítségével végül rájött, hogy rosszul van beállítva a kazán gyújtás szabályzó időzítése: ahogy azt fórumozótársam is írta, fél percenként kapcsolt ki-be az égőfej, mely miatt egy idő után a kazán letiltott az említett hibajelzést produkálva. Mint az a letölthető leírás 7.5 pontjában is szerepel, a megoldás a szabályzás átállítása. Szintén fontos a 8. pontban szereplő leírás is, ami szerint: "8 Állítsa a mikrokapcsolót (2) (8.2 ábra) OFF állásba a butángázra illetve ON állásba a földgázra való átalakításkor." Nálunk földgázas (vezetékes) úton történik a kazán ellátása, szóval rosszul volt kapcsolva a mikrókapcsoló. Miután átállítottuk, a probléma megszűnt (kopp-kopp) és az égő csak 3 percenként kapcsol be."


Szintén innét:

[link]

2012. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 vizgazfutes ***** válasza:

Az a tapasztalat/vélemény, hogy ha jól emlékszem akkor a Megatherm már nem is forgalmazza ezt a gyártót, mivel 10-ből 9készülékkel elég komoly hibák voltak... A gond, hogy a márkaképviselet "szakemberei" sem ismerik a hibáit és nem is tudják kijavítani azokat...


Első információ onnan, hogy Megatherm partner vagyok, 2. pedig egy kedves ügyfél panasza volt :)


Vélemény: jobban jársz egy cirkó cserével :S

2012. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ehhez a készülékhez én sem szeretek kimenni javítani , mert minimum kétszer kell meglátogatnom és mindig ott vagyok fél napokat!

Nem szeretném hogy a pénztárcádra kisérletezgessél, de írom a lehetséges problémákat:

-a keringető szivattyú fekszik kifelé. Eléggé drága egy új - olyan 60.000.- forint - de a benne lévő WILO motorja egy az egyben cserélhető bármelyik WILO STAR RS 25-ös motorjára. A régi szivattyú motorjáról az elektromos motort át kell tenni az új motorra a csatlakozás miatt. Akkor ajánlom ha tudsz kérni egyet kölcsönbe. Egy RS 25/6 ára 25.000.- forint körül van.

-a keringető megy, az áramláskapcsoló (ha van benne) nem ad jelet a panelnak. Tönkrement, csere.

-valamelyik hőmérő nem ad jelet a panelnak. Csere, de az is előfordult már egy másik típusnál, hogy csak újra kellett pasztázni! Erre alkalmas bármely 300ft-os proceszorhűtő-paszta.

-elindul az égéstermékventillátor, de a membránkapcsolója nem ad jelet a panelnak. Általában ez a leggyakrabban előforduló probléma. Ez lehet a membránkapcsoló hibája - ebben az esetben csere - de dugulás is lehet, érdemes a hozzá csatlakozó csöveket szívni-fújni többször egymás után. Ilyenkor nem árt multiméterrel ellenőrizni a kapcsolót!


Olyan is előfordulhat, hogy ezen alkatrészek elektromos érintkezői nem érintkeznek, esetleg eloxidálódtak. Érdemes ezeket megmozgatni, megtisztítani.

És természetesen az alap, ami egy gázkészülék javításnál elengedhetetlen, mégis sok szerelő elhagyja:

-tágulási tartály ellenőrzése, újraszelepelés, visszafújás,

-a fűtési rendszer nyomásának megfelelő értékre való beállítása,

-biztonsági szelep ellenőrzése,

-belsőrészek és a főégősor kitakarítása, gáztömörség ellenőrzése,

-beszabályzás (ha szükséges).


Remélem segítettem!

Üdv. A.

2012. jan. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És mindjárt helyesbítek is:

"A régi szivattyú motorjáról az elektromos DOBOZT át kell tenni az új motorra a csatlakozás miatt."


Szép napot! Üdv. A.

2012. jan. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat.

A keringető szivattyú és a panel elvileg jó.

(panelt kicserélték újra próbából...., a szivattyú sebességét nézték elvileg ezek jók)

Holnap jön vissza a szerelő, remélem megoldja a gondot...

Ha kiderül, mi volt a baja a válasz megírom Nektek....

Üdv


Sanyi

2012. jan. 25. 20:56
 7/7 anonim válasza:

Kedves Sanyi,


Sikerült a problémát megoldani? Mi volt a hiba oka?


Az én kazánom esetében is hasonló volt a hibajelenség, és úgy tűnik, hogy valamelyik érzékelő idő előtt letiltja a kazán működését. Mivel rövid időre beindul, elképzelhető, hogy a hőmérséklet érzékelő hibás, vagy kontakthibás a bekötése, és vagy túl hamar jelez magas hőmérsékletet, vagy nem jön jel és a rendszer letiltja a működést. Vagy pedig valóban túl magas a hőmérséklet, például vízkövesedés miatt. Sajnos nagyon körülmény lehet a hiba oka, és ezt leginkább a szakember tudja beazonosítani.

2018. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!