Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a pontos különbség a...

Mi a pontos különbség a társasház és a családi ház közt?

Figyelt kérdés
3 lakásos családi házról van szó. milyen előnyökkel, hátrányokkal jár, ha társasházzá minősítjük?

2012. jan. 27. 08:40
 1/2 anonim válasza:
Alapvetően az (mint ahogy a nevében is benne van) a családi házban egy család lakik -ideális esetben- ill. esetleg azok felmenő tagjai, a társasházban viszont több. Én nem favorizálom a társasházat, mivel itt már részben ugyanaz történik mint egy emeletesben, azaz alkalmazkodni kell a másikhoz (gondolok itt főleg pl. egy családi bulira). A másik hátrány hogy nincs szinte egyáltalán anonim területed a házon kívül, max. egy falatnyi füves terület, így nem tudsz pl. szinte egyáltalán veteményezni, vagy esetleg jószágot nevelni. Előny? Az előbbiekből kiiundulva az, hogy egy társasháznak emiatt kevesebb időben, és pénzben is a fenntartása. Nagyjából ennyi.
2012. jan. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

nem erre gondoltam. jelenleg 3 lakásos a családi házunk. úgy tudom, hogy ha társasházzá minősíttetnénk, akkor sokkal több szabadsága lenne az egyes családoknak (lehet kert területet is megosztani, külön tulajdonilap, mint albetét...) de pontos leírást nem találok a neten.


azért köszi!

2012. febr. 1. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!