Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Összerakjátok a pénzeteket,...

Összerakjátok a pénzeteket, vagy külön számláról fizetitek a dolgokat? Fix, hogy ki mit fizet, vagy változó?

Figyelt kérdés
Házaspároktól kérdezem.

2012. jan. 27. 21:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

A házasság minden értelemben közösség,így az anyagiakban is. A nagyobb kiadásokat pedig mindig közösen beszéljük meg.

Csak azok kezelik külön a pénzt,akik nem bíznak a másikban.

2012. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
66%
Igen, nálunk fix. A párom fizeti a lakást, közösköltséget, rezsit, szóval mindent a lakással kapcsolatban, én a biztositásokat, élelmet, ruhát a gyerköcöknek, de arra van a gyerekpénz is!
2012. jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Közös a számlánk, közösen fizetünk mindent, közösen vesszük meg a babánk dolgait.

Már csak azért is egy számlánk van, mert így nem kell kétszer fizetnünk a bankoknak a számlavezetési, meg egyéb ilyen-olyan díjakat.

2012. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Mi mindent közösen számolunk:

Bevétel-kiadás-kaja-ruha

2012. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
Egy bankszámlánk van,arra megy minden bevétel,két kártya van,az intézi akinek épp több kedve ,ideje van.
2012. jan. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%

Nem rakjuk össze,de mégis.

Nálunk úgy van,hogy a párom fizeti a rezsit és a kocsi hitelét+ a kajára ad 40e-t.

Nekem fele annyi a fizetésem,én állom a ház hitelét(65e) és a gyerek cuccait+ a kaját ha nem elég amit ad.

Mindkettőnknek van saját bankszámlája amire a fizetése érkezik,de van 1 közös gyűjtő számlánk amire azok a pénzek mennek,amit esetleg + össze tudunk szedni a fizetésünkön kívül.Pl.ha ő fusizik ,v. én visszakapom az adójóváírást,v. ajándéknak kapunk stb.

Nekünk így jó,mert van mindenkinek saját pénze is és egyikünk sem szól bele,ha a másik vesz magának valamit.

2012. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ja,nem vagyunk házasok,de lassan 7 éve élünk együtt ,gondolom ez már felér azzal :-)
2012. jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Közöskassza van! Amikor megkapjuk a fizut, levesszük a számláról, bele a dugi borítékba és abból fizetünk mindent!
2012. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
52%
Én háztartásbeli vagyok és közös bankszámlánk van.en szoktam kivenni a pénzt mért én érek rá.meg én kötöm le a megtakaritast.csekkeket a férjém fizeti a hálapénzből. Én meg nevásárolok veszek mindent ami kell a háztartásba nyaralást befizetem.Meg abbol vesz nekem ajandékot pl karácsonyra amit betegtól kap.en meg a fizujábol.A fizetésével meg én gazdálkodom ha kell neki még pénz szól kiveszem mert utál bankba menni.
2012. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Minden közös,bevétel-kiadás! A fizetésünket külön számlára kapjuk,de aztán megy a közösbe. Nálunk nincs olyan hogy ezt te,ezt én fizetem.
2012. jan. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!