Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet, hogy hibás a villanyóra?

Lehet, hogy hibás a villanyóra?

Figyelt kérdés
Havonta kell beolvasnom a villanyóra állását. Azt vettem észre, hogy egyre kevesebbet fizetünk, az utolsó havi fogyasztásunk 1 KW volt..., pedig minden készüléket ugyanúgy használunk. Például most épp megy a mosógép, de a villanyóra meg áll. Nem sérült rajta a plomba, minden ép. Mit kell ilyenkor tenni?
2012. jan. 28. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Azonnal be kell jelenteni az áramszolgáltatónál!!!
2012. jan. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, addig kell "észnélkül" használni a villanyt, míg a szolgáltatónak fel nem tűnik, hogy nem jó az óra. /fűtés, főzés, mindenre, amire tudod/

Amikor feltűnik a szolgáltatónak, akkor is csak az előző évi átlagot kérheti, vagy még azt sem.

2012. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... Pont én is e között a két lehetőség között őrlődöm... Nem tudom, mitévő legyek. Egyik vélemény az, hogy nekem, mint fogyasztónak, miért kéne tudnom arról, ha nem jó az óra, úgy értem, én nem vagyok egy műszaki zseni, én csak kapom a számlákat, melyek alapján tökre örülök, mert mégiscsak jó ötlet volt az energia-takarékos izzó, legálisan lehetek "hülye", miért ne hihetném azt, hogy így van ez rendjén. :) A másik, hogy ha rájönnek az ELMŰ-nél, mondjuk, ha kijönnek megvizsgálni, akkor bár látják, hogy a plomba ép, de mi van akkor, ha szemetek, és levágják a plombát, és azt mondják, hogy így találták? Vagy csak üldözési mániám van?
2012. jan. 28. 20:36
 4/7 anonim ***** válasza:

ELMÜ-s kijön, beengeded, de már azzal a lendülettel fényképezed is le az órát, hogy jól látszódjanak a plombák!

/akár telefon is elég, ma már szinte mindegyikben van kamera/.

2012. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Alapjában egy pénzéhes banda, ezért javasoltam hogy minél előbb jelentsd be, mert ha több hónapig nem megy az óra, akkor lehet hogy kalkulálnak neked olyan számlát amit nem fogyasztottál volna el még villany kályhával sem.

Mert valahol behajtják amit mások nem fizetnek be. A cigánysoron meg teljesen mindegy hogy ki van kapcsolva az áram, kimennek és egy bottal felakasztják a kábelt a villanykarónál a légkábelra és mehet az ingyen áram. Velük persze nem tudnak semmit csinálni, mivel te fizetőképes tisztességes polgár vagy, így rajtad és a hozzád hasonló fizetőképes embereken húznak le annyi bőrt amennyit csak tudnak.

2012. jan. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:( Igen, végül úgy döntöttünk, hogy bejelentjük, mert még a végén meggyanúsítanak, hogy mi buheráltuk meg, és ja, majd a végén még rajtunk hajtják be... Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 29. 20:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én villanyórám is behalt, nem tudták leolvasni és nem is mér. Digitális. A vicc az hogy szarik rá a szolgáltató, ki sem jönnek cserélni mert a tulajdonos meghalt és nincs még intézve.
ápr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!