Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az előző lakó leveleit meddig...

Az előző lakó leveleit meddig tűrjem?

Figyelt kérdés

December elején vettünk egy lakást, átadás megvolt, ex tulaj kiköltözött, azóta a miénk. A mai napig idejön neki heti szinten legalább 4-5 levele, mindenféle bankoktól, jönnek hivatalos levelek, a gyerekének is jön banktól levele. Kezdem unni, hogy mindig vigyem a szomszéd lépcsőházba és nézzem meg, hogy az ismerőse, aki majd odaadja neki épp ott van-e. Meddig tűrjem, hogy nem intéz semmit, hogy ne idejöjjenek? egyáltalán csinálhatok bármint, hogy ne is dobják be? A nevét már mindenhonnan leszedtem, de még mindig ott van az ajtó szám, az alapján dobálják be nekem a szarjait.


Még ki sem jelentkezett, de az okmányirodás ügyintéző szerint, az nem baj, meg nem kell vele foglalkozni, mert ki akartam jelenteni onnan, de hát az szerinte pénzbe kerül és hagyjam, felesleges, de ha nagyon akarom menjek a másik irodába máskor, meg tanúk meg ilyenek. Egyáltalán mi ez a hülyeség, hogy én mint a tulajdoni lapon szereplő egyetlen tulajdonos, egyszerűen nem mondhatom azt, hogy nem lakik itt töröljék és kész, hanem még kérvényezzek meg ilyenek. Tényleg nincs más mód? De ettől még a levelei idejönnek majd, ugye?


2012. jan. 30. 00:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudok neked semmi hivatalosat mondani,de én mostmár a kukába dobnám:D szó nélkül
2012. jan. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
A postással kellene beszélned. Vagy bemenni a postára és szólni, hogy ez és ez nevűnek a leveleit ne hozzád vigyék ki, írják rá, hogy elköltözött.
2012. jan. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Egy dobozba összegyűjteném neki, de utána felesleges járkálni, ha fél éven belül érte jön akkor odaadni neki, ha nem akkor meg kuka. Persze meg lehet őrizni tovább is, de ez már csak rajtad múlik.
2012. jan. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
A másik az lenne, hogy tényleg nem érdekes, ha ide van bejelentve? Mindenféle tartozásai voltak, amiket kifizetett a vételárból, legalábbis, azt aminek akkorra már volt nyoma. Konkrétan közüzemi dolgok, meg két bank. De eddig ÖT banktól jött neki levele, még valami providentes is. Fogalmam sincs mi az, nem néztem meg egyet sem, de mi van, ha valamit nem fizet, akkor majd kijönnek és elviszik a tv-t tőlem, mert oda van bejelentve?
2012. jan. 30. 00:28
 5/29 anonim ***** válasza:
38%

" én mostmár a kukába dobnám:D szó nélkül"


Azt nem teheted!A postán viszont átjelentheted

2012. jan. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

"Azt nem teheted!A postán viszont átjelentheted"


Miért ne tehetné? Miért ne dobhatná ki? Semmi köze a levelekhez. Ugyan az mint a szórólap... szemét. Kukába vele. Ugyan ki büntetne meg érte?


A másik viszont pedig, hogy pontosan azért nem jelenti be a bankoknak az új címét, mert tartozásai vannak és nem akarja, hogy megtalálják. Veled és a te értékeiddel semmit sem tehetnek, de ne csodálkozz ha megjelenik egyszer valaki az ajtód előtt és az előző tulajt keresi.

2012. jan. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
54%
Én is simán kivágnám a szemétbe...mert miért ne tehetném meg? Különben mi lesz? Jönnek a reptiliánok és a guargumik és elrabolnak???
2012. jan. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%

Én 4 év elteltével is kapok a régi tulajdonos nevére leveleket.1 évig minden levélre ami nem a mienk volt áthúztam fekete filctollal a címet,és ráírtam,hogy "vissza a feladónak",majd úgy simán bedobtam a postaládába.

Ma már 4 év után kidobom.

Én 1 évig azért csináltam,mert valamiért úgy gondoltam,hogy ennyi illene megtennem a másikért.Én sem örülnék ha egy régi levelem véletlen folytán a kukába menne,és nem jönne valahogy el hozzám..

2012. jan. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
47%

" Ugyan az mint a szórólap"

Nagy butaságot mondtál! Ennyit se tudsz felfogni? Más levelét nem szabad kidobni!Neked ugyanaz mint a szórólap?

2012. jan. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%
Igen simlis az ürge, a postájába csak fenyegetés jön, az egyetlen esélye ha így elbújik...
2012. jan. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!