Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen engergiatakarékos...

Milyen engergiatakarékos izzókra kellene hagyományosról váltanom? Led, vagy más fajta mindegy csak jó legyen és ne kelljen várni 2 percet teljes hatásra mire már kapcsolnám le.

Figyelt kérdés
Gondolom a márka is fontos, azt is írhattok. Köszönöm!
2012. jan. 30. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Olyan helyre, ahol rövid ideig tartózkodsz, mindenképp ledest érdemes. Azonnal világít rendesen, és elméletileg nem számít neki, mennyit kapcsolgatod. Tipikusan előszobába, folyosóra, fürdőbe, vécébe, kamrába érdemes rakni. Nekünk abcom nevű van, nem tudom, ez milyen minőségűnek számít, eddig még nem volt gondunk vele.

A szobákba, ahol többet tartózkodsz, talán érdemesebb inkább energiatakarékos izzót venni, a lednek azért elég szokatlan fénye van, legtöbben nem szeretik. Próbáld ki ezekben a helyiségekben pár hónapig, aztán mire tönkremegy az energiatakarékos, meglátod hogy szeretnél-e ledet a szobákba is.

2012. jan. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A világítás megtervezése bizony megfelelő szaktudást igényel.


A ledes fényforrások egyelőre még egy normál háztartási használat mellett nem gazdaságosak. Olyan hosszú idő alatt térülne meg a vásárlásba befektetett pénz, h egyszerűen nem érdemes vele foglalkozni. (10+ év)


A kompakt fényforrások energiatakarékosak, de ahogy írod is, idő kell, míg elérik a névleges teljesítményüket, valamint a színhőmérsékletük sem tetszik mindenkinek, és a spektrumuk is elég elnagyolt. Viszont spórolni jól lehet velük.


A végére hagytam a halogén izzókat. ezekkel a hagyományos izzókhoz képest 30% energia megtakarítás érhető el, színhőmérsékletük, fényintenzitásuk hasonlít a hagyományos izzókéhoz, és dimmelhetők is.


szóval elsőre én ezt az utolsót ajánlom.

2012. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi ideig akarod használni az adott helységben,és mennyit akarsz rákölteni?

A 220v spotokat most cseréltem le én is melegfényű 60db-os kanlux smd ledre. 3,3w-ot fogyaszt és jobban világit mint az előtte ott lévő 50w -os halogén.

Igaz 3100ft volt,de 20000h az élettartama.Nekem ez 12év ,ha elromlik gariba kicserélik.(állitólag még egyet se vittek vissza)Létezik ez E14 meg E27 foglalattal is.Egyébként olyasmi a fénye mint az energiatakarékos izzóknak.120fokos a fényszorása,kézzel megfogható,kapcsolgathatod ezerszer,azonnal világít teljes erőből.Szóval kuvajóó!

Persze ha nagyobb szórást akarsz akkor marad a fénycsöves,vagy a hagyományos izzó.Ezeknek meg az a bajuk ha sokat használod évente kiégnek.

Ráadásul ha valami normálisabb energiatakarékost választasz (nem kinait)legalább 1500ft,de az sem húzza két évnél tovább.

Remélem tudtam segíteni.

2012. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi jó ideig használtunk energiatakarékos fénycsöveket, átlag fél évig bírták. Hiába 300 Ft, ha veszel évente kettőt, akkor már három év alatt megtérül a led - ha a fogyasztást nem nézzük.
2012. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

"20000h az élettartama.Nekem ez 12év ,ha elromlik gariba kicserélik."


LOL!


12 év múlva megvan még a blokk, látszik rajta a 2 év alatt elmúló felirat és még egy hitelesített üzemóraszámlálód is van, h érvényesíteni tudd a garanciát...


másrészt, hány óráig garantálták a színhőmérsékletet és a fényerőt?


Téged picit átvertek, azt hiszem...

2012. jan. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem tudod, hogy valóban cserélik-e, csak feltételezel. Innentől simán lehet, hogy tévedsz.

Különben nálunk 3 éve mindenhol led van, még egy se romlott el. Egy már megvételkor rossz volt, egyáltalán nem világított, azt szó nélkül cserélték...

2012. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ismerem az eladót KICSERÉLI ha mondom.A fényereje minimálisat esik évek alatt, de nézz utána!
2012. jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Nem kell utánanéznem. Ezzel foglalkozom.


a garanciáról meg annyit, h 20.000 üzemóra garanciát nem fogsz tudni érvényesíteni 10-12 év múlva, de még 2 év után sem!

Ebbe nyugodj bele, így van.

2012. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ember, ne kombinálj!Én nem montam hogy 12év múlva kicserélnek egy 3000ft-os izzót.

Azt mondtam hogy "gariba kicserélik"!

Kisebb értékű termékeknél ez egy év.

Hogyha veszel egy kávéfözöt, és azt mondja az eladó hogy van rá garancia akkor te arra gondolsz hogy életed végéig használhatod mert van rá garancia?

Remélem kihoztalak a pincéből!

2012. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


superlight.hu

leddiszkont.hu


Itt nézz szét, biztosan fogsz találni magadnak megfelelőt.

több, mint 160 féle LEDes termékválaszték.


Üdv!

2012. febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!