Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miben és hogyan nyilvánul meg...

Miben és hogyan nyilvánul meg konkrétan a kondenzációs kazán gazdaságossága?

Figyelt kérdés
Nekem kondenzációs kombi cirkóm van és egyetlen forinttal sem lett kevesebb tőle a gázszámlám, pedig kevesebbet üzemel mint a másik, régi, olcsóbb kazánom és alacsonyabb vízhőmérséklettel is üzemel. Ezen kívül minimum 2x olyan hangos mint a korábbi készülék, és hangosan kattog is, pedig a halk működés volt az egyik állítólagos tulajdonsága a gazdaságossága(?) mellett, amivel sikerült meggyőzni, hogy megvegyem ezt a készüléket 380.000 Ft-ért. Ráadásul miközben üzemel, olyan fülledt meleg lesz a fürdőszobában, hogy már zavaró, ez egyébként arra utal, hogy egyáltalán nem gazdaságos, hiszen felesleges hőt pazarol, azon túl, hogy kellemetlenséget okoz. A korábbi, olcsóbb kombi cirkómmal nem voltak ilyen problémák.
2012. febr. 2. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Kéményes vagy "turbós"?...és mi a neve?
2012. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ott nyilvánul meg, hogy a füstgáz hőmérséklete nem olyan magas mint a hagyományos kazánnál. Vagyis kevesebb hőenergia megy ki a kéményen. Több marad neked.


A másik nyereség pedig az, hogy a füstgázban található vízgőzt is "kiszedi" ez a készülék.

Minden egyes literrel 700 Wh energiát nyersz.


Hát ezért jobb.


Nem csökkent a fűtésszámlád?

Próbáld meg csökkenteni a fűtővíz hőmérsékletét, minél jobban működjön a lekondenzálás.

2012. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálam bevált!

A gázszámlánk jóval alacsonyabb, mint régen volt. Teljesen meg vagyok elégedve a kazánunkkal.

Ilyen kazánunk van:

[link]

2012. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kéményes, de át lett alakítva a kémény, valami cső van benne. Vaill. ecotec pro.


A 2-nak:


Értem, csak nekem ez a gáz számlámon nem látszik meg. 40 fokon van a víz. Van amikor 45-re rakom. 20 fok van a lakásban és így fizetek ugyanannyit mint a másikkal 24-26 fokon! Ráadásul az nem volt ilyen hangos, nem kattogott, és nem volt 32 fok a fürdőszobában tőle. Szerintem ez többet fogyaszt mint egy sima egyszerű kazán, meg áramot is többet fogyaszt.

2012. febr. 2. 13:00
 5/13 anonim ***** válasza:

Én az utolsó vagyok. Nálunk 35 fokra van állítva a víz hője, és kb 22-23 fok van a lakásban. A fürdőben szintén 22 fok (természetesen szobánként szabályozható a hőmérséklet)

Azt hagy kérdezzem meg, hogy padlófűtésed van? Mert a kondenzációs kazánokat ahhoz ajánlják elsősorban.

2012. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nincs padlófűtés, nekem nem mondták, hogy padlófűtéshez jó csak. 35 fok? Az a kézmeleget sem éri el :)
2012. febr. 2. 15:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Én meg az első vagyok csak nem volt időm visszajönni!

Nos kb 2 hónapja javitottam utoljára kondenzációs kazánt.Végül is a 2-ik válaszoló elég jól leírta a müködési elvet.Az eddigi információk szerint neked turbós/ventillátoros kazánod lehet,azért van cső a kéményben mert azon távozik az égéstermék.Ha csak nem új a kazánod,akkor a következő problémád lehet:Szinte biztos hogy a kazántestje majdnem el van dugulva,ezért akkora a hőhalmozódás hogy leálláskor tovább izzik a sok szennyeződés és a kazán recsegő-ropogó hangot ad!Mindezt a feltételezést megerősiti,hogy baromi jó meleg van a környezetében,mivel az égéstermék jelentős része nem tud keresztülmenni a kazántesten és így a fűtőviznek nem tudja átadni a hőt! Nem akarok itt "sziporkázni",de minél hamarébb nézze meg szerelő,lehetőleg olyan aki nem fél bepiszkolni a kezeit,mert így előbb-utóbb egy biztonsági érzékelő le fogja tiltani a működését,ami a távozó füstgáz hőmérsékletét érzékeli.Röviden:szerencsétlen kazán nem képes felfűteni a lakást így jelentősen megnő az üzemideje mire a helységtermosztát kikapcsol,ha egyeltalán föl tudja fűteni a lakást,és ezzel egyidejűleg rengeteg gázt és áramot fogyaszt!Évenkénti karbantartást javasol a gyártó,de a gyakorlat azt mutatja,hogy "kombi"kazánok esetében legalább félévente ki kellene tisztítani a hőcserélőjét/kazántestet/,mert ilyenkor még elég sűrített levegővel átfújni a járatokat,később katasztrófális lehet a helyzet ha elhanyagolják!Az én esetemben már Fűrészlappal kellett kikaparni a ráégett szennyeződéseket!...Nem kell rosz hirét kelteni mert nagyon jól ki lett találva,csak hát mint minden technika ez is egyfajta "kiszolgálást"igényel!!!Üdv:gázkészülékszerelő

2012. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Pontosan olyan kazánom van, mint #3-asnak, mivel egyenlőre radiátorral használom, ezért időjárás követővel 40°C-tól (+10°C és fölötte), 60°C-ig (-10°C és alatta) változik a vízhőmérséklet. Pontos, gyors, csendes, takarékos, és a fürdőben nincs fülledt meleg, a kazán is alig hogy langyos.


Nálad valami nagyon el van rontva, a fülledt meleg vízgőzre utal.


Amúgy meg egy turbóssal összehasonlítva tényleg ne várj csodát, az is 90+%-os, és a kondenzációs is csak alacsony hőmérsékleten tudja a ~107-109-et.


Én nyílt égésterűről váltottam, ami ráadásul félhulla volt, így látványos a javulás.

2012. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha nem padlófűtéssel használod, és nincs időjárás követő elektronikád, akkor tojd le a kondenzációt!

Tekerd fel a vízhőfokot legalább 60 fokra, hogy a radiátoraid legalább a névleges teljesítmény közelében üzemeljenek, mert így (40 fokon) nem tudnak rendesen üzemelni, és csak feleslegesen égeted el a sok gázt!

2012. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A gázszerelőnek: Még nincs 1 éves a kazán, ez az első tele. De szerintem az utolsó is, mert kidobom és veszek egy másikat 80.000-ért.
2012. febr. 2. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!