Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » MI a legrosszabb eset, ha nem...

MI a legrosszabb eset, ha nem fizetünk közös költséget?

Figyelt kérdés
6 hónapja nem fizettünk közös költséget, most pedig egy ügyvéd által küldött levélben figyelmeztetnek, hogy fizessük be 8 napon belül a tartozást, különben megemelkedik az összeg. Vannak akiknek több százezres tartozásuk van, a házban, velük mi van?

2012. febr. 5. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Kamattal együtt ráterhelik a lakásodra. De ha a Közös Képviselő elég határozott,,letiltják a fizetésetekből.

Miért kellene másoknak helyettetek fizetni a ház költségeit?

2012. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 fúróferkó ***** válasza:
100%

Olyanok nincsenek a házban, akik rendesen fizetik?

Ha nem tudnád ők fizetik helyettetek is meg a "többszázezresek" helyett is a fűtést,villanyt és minden költséget.

Azt képzelitek ,hogy a ház ahol éltek csak úgy ingyen fent tudja magát tartani?

Ha nem tudjátok a költségeket vállalni ,át kell alakítani a család pénz beosztását.

Tehát a legrosszabb eset ha rendesen fizetők kinyírnak benneteket.

Valamivel jobb eset,ha eleget tesztek az ügyvédi felszólításnak.

A legjobb eset,ha soha többet nem laktok társas házban.

A legértelmesebb eset,ha rendszeresen fizettek.

2012. febr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akár jelzálogot is tetethet a lakásodra.

Mamám bérházában így működik.

Egyébként pereskedés útján is behajthatják.

2012. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Simán ráterhelik a lakásodra, ami a tulajdoni lapra is fölkerül. Adás-vételnél meg addig nem lehet átírni, amíg ki nincs fizetve.
2012. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én ki szeretném fizetni, de mivel 6 hónapja munkanélküli vagyok, és egyedül élek, nem tudom kifizetni, írnám ezt a kedves kommentelőknek, eddig mindig befizettem, amikor be tudtam. Csak kíváncsi voltam....
2012. febr. 5. 12:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Jelzálog, bíróság, a végén az összegre ráterhelik az ezzel járó plusz költségeket, ami nem kevés.. Végső esetben végrehajtó, árverezés.
2012. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem jelzed a közös képviselőtök felé, hogy milyen helyzet alakult ki? Biztos megtudnátok valahogy állapodni, de így ne hagyd, mert a végén úgy is te jársz rosszul!!
2012. febr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lincselés nem valószínű, de ha túl nagy a tartozás, akkor a lakásod rámehet. Ilyen esetben érdemes előre beszélni a közös képviselővel, most már mindegy, de legközelebb ha így alakul, feltétlen az legyen az első, amint egyszer csúszol emiatt.
2012. febr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!