Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazán: mindenki...

Vegyestüzelésű kazán: mindenkinek ilyen szörnyű? Miért alszik el mindig a tűz? Este miért kell mindig megfagynom? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Először is kezdeném azzal hogy a párommal élek az ő nagymamájának a házában. A mamika már nincs itt, idősek otthonába költözött, így most mi vigyázunk a házára.


50 éves, általuk épített házról van szó, a szigetelés sztem 0, kívülről-belülről. A mi szobánk 4 fala közül 2 utcára néz, a másik szobában viszont csak 1. A vizet általába 80 fok körül felhevítem, akkor szokott ideális hőmérséklet lenni (21 fok) amiben még kellemesen érzem magam.

Tavaly télen fekete német szénnel és fával fűtöttünk, de elég borsos lett most az ára. Mivel nyáron nem tudtuk hogy most is itt leszünk, ezért nem vettünk tüzelőt. Jelenleg fával fűtűnk (8 hónapos ritka sz@r akáccal) és pellettel. Kaptunk a szembe ház építkezéséből is 50 éves szikkadt fákat, ami a tetőtér lebontásából maradt, ez szuperül ég.


A kérdéseim/problémáim pedig:

- hiába fűtöm fel 80 fokra a vizet, kb 20 perc múlva újra 60 körül van, lehűl az egész rendszer és megfagyok.

- hiába vettünk szuper minőségű brikettet, az istennek se akarja tartani a 80 fokot, már mindenféle méretű rést kipróbáltam :(

- az esték a félelmeim, ugyanis oké hogy begyújtunk 10 körül, kb hajnali 1kor arra kelek fel hogy 17 fok van és majd megfagyok. 4 takaróval alszom, pulóverben. Így is megfázott a térdem a hideg miatt és szörnyen fáj. Valljuk be, azért hajnali 1-2 körül senkinek nincs kedve újra begyújtani.


Mit tudnék csinálni hogy ne fagyjak meg? Mindenki így szenved esténként akinek vegyestüzelésűje van? Hát ez valami borzalmas. Irigylem azokat akiknek távfűtése van és nem fagynak halálra este! :(


Típusát sajnos nem tudom megmondani. Nagy kék, 3 ajtaja van. Alsó ajtónál hamu van, középsőnél begyújtunk. Kb ennyit értek hozzá.


22/L



2012. febr. 8. 13:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
pellett helyett brikettet akartam írni :)
2012. febr. 8. 13:41
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Hát ez biztosan nem normális. Nem lehet, hogy túl kicsi tüzet raktok? Mi úgy szoktuk csinálni, hogy rakunk egy nagy tüzet este, aztán ráteszünk 2-3 nagy tuskót, azok izzanak jó sokáig. Reggelre sem szokott 19-20 foknál hidegebb lenni.


Esetleg próbáljátok ki azt, hogy éjszakára lezárjátok a fűtést a többi szobában, hogy csak minimálisan menjen. Talán akkor lassabban hűl le a rendszer, és a hőt a hálóba adja le.

2012. febr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lehet kizárni a rendszerből egyik szobát sem, ugyanis, nincs lezárója. Valamint ha lenne egyáltalán és lezárnánk, akkor kizárnánk a vízkeringést a rendszerből, így nem lenne ami kering és fűt :S Így egybenyitottuk a két szobát, a másikba úgysincs senki, és mivel az melegebb, legalább küldi át a meleget.


Amúgy sztem a fűtés már kapásból 150-200 ezerbe benne van novembertől idáig.


Ja és barkácsolni "nincs jogunk" ugyanis nagymami háza.

2012. febr. 8. 13:48
 4/14 A kérdező kommentje:

Amúgy a tüzrakás így néz ki:

papír, kis fák. Ha ég picivel nagyobb fák, kb 3-4 db. Rá a régi fából nagyobb mondjuk szintén 3-4, rá az akácból 2-3 nagy tuskó. Ha ég és mondjuk felment 65 körülre akkor rá egy brikett, közbe kicsi a rés, mert ha nagy akkor kimegy akéményen. A brikettre szoktam még rakni puha fát, ha nem nagyon akar égni, plusz arra megint akácot. Szóval igazán jól megvan pakolva.

2012. febr. 8. 13:50
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ááá, ezt "megbarkácsolni" nem is lehet. De fura, életemben nem láttam még sorba kötött radiátorokat, nagy marhaság... nálunk végigmegy egy pár fűtéscső a házon, és arról ágaznak le a radiátorok, alul-felül csappal, szóval ha azokat elzárjuk, ugyanúgy megy a fűtés, csak az adott radiátorban nem. No de akkor ez nem járható út.


Ez esetben azt javaslom, hogy költözzetek át a melegebb szobába aludni, és csukjátok be az ajtaját, hogy maradjon is bent a meleg. Valamint szerezz be egy kis termosztátos hősugárzót. Állítsd be arra a hőfokra, ami a minimum, aminek lennie kell (ezt egy-két este ki kell próbálni), magasabbra azért ne, mert akkor sok lesz a villanyszámla. Éjszakára pedig hagyd bekapcsolva. Ha 20 fokban már nem fázol, és a másik szobában hajnalra lesz 19 fok, akkor csak egy kicsit kell rásegíteni, persze ennek is van költsége, de legalább nem fagysz meg.

2012. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát ezek egybekötött radiátorok :) Valamint hogy még szörnyűlködj, 3 különböző radiátor egybe van forrasztva a szobába, azért lett kb másfél méteres. A villanyról meg inkább ne is beszéljünk. Múltkor párom szárította a haját, én porszívóztam, és égett a villany, mindezt egy szobába és már leverte a biztosítékot. Ilyen házba életveszélyes berakni akármilyen árammal működő hőforrást. Valamint k.rva drága.
2012. febr. 8. 14:01
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet :) Egy barátnőm költözött nemrég a nagymamája hasonló korú lakásába. Ők úgy kezdték, hogy átvezetékelték az egész házat, mondták a nagyinak, hogy neki se baj, ha nem életveszélyes.

Azért írtam amúgy a termosztátos elosztót, mert az csak akkor kapcsol be, ha a levegő hőmérséklete nagyon lecsökken, így nem fogyaszt annyira sok áramot. De ha semmiképp nem akarod, akkor legalább a költözést csináljátok meg, hátha a melegebb szobában nem fázol annyira, jobb ötletem nincs :(

2012. febr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"akkor rá egy brikett"

Egy egész brikett, és csodálkozol, hogy hamar lehül a víz?


Dodj rá egy vödörrel!

2012. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tegyetek be egy kályhát, azzal gazdaságosabb lenne brikettel fűteni!

A kazánhoz igazából darabos szén kellene, a brikett kályhába való.

2012. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8.: azért nem mindegy mekkora a brikett. mert lehet kapni kicsit és középen lyukasat, meg henger alakút meg k.rva nagy téglaformát...


9.: a brikett mindenbe jó, mert a fát helyettesíti tulajdonképpen. áldozni meg nem szeretnénk a házra, mert max jövő télen még itt maradunk, aztán veszünk saját házat :)))

2012. febr. 9. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!