Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen spórolási tippeket...

Milyen spórolási tippeket tudtok adni albérlethez?

Figyelt kérdés
Milyen fűtésű lakást keressek? Villanykörtéket cseréljem energiatakarékosra? Ilyesmikre gondoltam.
2012. febr. 8. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Olcsó lakást vegyél ki, de ha egyedül vagy párban vagytok, akkor csak egy szobát, annak sokkal alacsonyabbak a költségei. Lehetőleg ne legyen nagy a belmagasság, mert azt drága kifűteni. Jó ha a fűtés szabályozható, a közös költség alacsony, és minden legyen egyedi mérős!
2012. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sztem a gázkonvektros lenne a legjobb megoldás hiszen ha nem vagy/tok/ otthon az őrláng is melegiti a szobát de ehhez önálló gázóra is kell.. a villanyhoz be kellene szerezni almérőt ha szükséges.../megéri/. Igen az izzócserék negfontolóak a közös költségek sztem nem az albérlő feladata....
2012. febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 vizgazfutes ***** válasza:

Ez sok mindentől függ...


Távfűtéses lakásban hőmennyiség mérő alap.


Külön almérő(k) hideg-meleg vízre.

Külön almérő villanyra (és tanácsos energiatakarékosra cserélni az izzókat - később el is viheted, ha túléli, amíg ott laksz)


Lehetőleg új vagy jól szigetelt nyílászárók legyenek...


Konvektoros fűtést szerintem felejtsd el (sokat fogyasztanak és az őrláng fűtőértéke majdnem hogy 0), lehetőleg egyedi központi fűtéses lakást nézegess és abból is inkább olyat, ahol lehetőleg zárt égésterű cirkó van...

2012. febr. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

valóban. a konvektor egy kalap híg fos. messze kerüld el.

lehetőleg cirkós lakást, vagy korszerűsített panelt nézz.

villanykörte sztem nem oszt, nem szoroz. azt az egyet, amit a legtöbbet használsz huzamos idegig, azt cseréld le, a többi maradhat.


lakjanak alattad, mert így nem lesz olyan hideg a lakás, nem kell annyit fűteni.

2012. febr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

villany körték takarokosra.

ha elmész és olyan hosszabitodvan ami kapcsolos akkor kapcsold le ne fogyaszon semire pl tv internet dvd házi mozi 1 helyen.

mikrot ne használd surun inkáb gázon melegits enni.

ablakokra tegyél szigetelést vagy csivacsot ne szökjön ki a meleged.

viz zuhanyoz gyorsan !hutöbe tegyél egy flakon vizet le fagyva kevesebet kapcsolbe huteni...

2012. febr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!