Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit kezdjek ezzel az albérleti...

Mit kezdjek ezzel az albérleti gonddal?

Figyelt kérdés

A gáztűzhely ramaty, használni nem tudom csak nyitott ablaknál mert annyira ereszti a gáz szagot.Nincs egy normális szék a konyhába ahová leüljek pl asztalnál enni.2szekrényt nem használhatok mert a tulaj lezárta.A tv-k hibásak a mosógép nem működik.És foglalja mind a helyet.Nem tudok rendesen berendezkedni mert nincs hová.A tulaj meg csak annyit mond ami nemkell azt rakjuk ki a teraszra.Dehát én azt is használni akarom.A párom kötötte egyedül a szerződést és a lakást nem igazán nézte meg. :(

Ez áll a szerződésben:

nem fizetés esetén aznap felbonthatja a tulaj a szerződést.

Ha a szerződést a bérlő mondja fel a határidő lejáratán belül akkor a bérlő köteles megfizetni +1havi bérleti díjat


Most reklamáljak a tulajnak hogy tüntesse el a cuccait és csináltassa meg a gáztűzhelyt?

Vagy közöljem vele hogy tetszik nem tetszik jövöhónapban költözünk de vagyok hajlandó +1 lakbért kifizetni.


2012. febr. 10. 13:55
1 2 3
 1/22 Ágh Ferenc ***** válasza:
Az a legkevesebb, hogy a gáztűzhelyet megcsináltatja! Ilyen hibával nem adhatja ki a lakást, ha pedig neketek kell megcsináltatni, azt le lehet tagadni a bérleti díjból! Azért nem ártott volna megnézni előbb!
2012. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Köteles lenne minimum a gáztűzhelyet megcsináltatni. Nem értem mért vettél ki ilyen albérletet, előtte jól meg kellett volna lenni. Én költöznék a helyedben.
2012. febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki hogy csináltassa meg mert szeretnék főzni mert kisgyerek van , na meg amúgyis.A válasza hogy tervbe van véve. Sajnos 220kmre voltam mikor a párom kivette. Na jól rápalizták :(
2012. febr. 10. 14:03
 4/22 A kérdező kommentje:

Jaja de a kauciót nem adja vissza +köteles a párom + 1 havi lakbért fizetni ha mi mondjuk fel.

Ma jön a tulaj..valami okosat ki kell találnom

2012. febr. 10. 14:05
 5/22 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nagyon felelőtlenek voltaktok. Mi amikor albérletet kerestünk, mindig alaposan megnéztük a lakást és elbeszélgettünk a tulajjal. Látatlanul butaság. Úgy látszik, egy link főbérlőt találtatok, ez esetben jobb lenne, ha másikat keresnétek. Nem csak a lakás állapota miatt, hanem mert a tulaj átvert titeket, megbízhatatlan alak. Ez a későbbiekben sem fog változni.
2012. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudtam részt venni a keresésben mert mint írtam messze voltam. A párom meg sose vett még ki albit :/
2012. febr. 10. 14:08
 7/22 anonim ***** válasza:
A kauciót vissza kell adnia! Nos, az egy havit kifizetitek, mert végül is bent laktok és ki tudja mikor találtok úja albérletet. Amíg ott laktok, fizetnetek kell. Ha nem adja vissza a kauciót, meg lehet neki mondani, hogy akkor bementek az APEH-hez, mert biztos nem adózik utánatok.
2012. febr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Akkor ha most kifzetem az egy havit +előre a rezsit (mert így kéri) akkor március 10ig tisztázva vagyunk. Aztán lehet költözni, és követelhetem a kauciót is az Apeh-ra hivatkozva hiába van a szerződésbe más írva?
2012. febr. 10. 14:12
 9/22 anonim ***** válasza:
Mért fizettek előre a rezsire? Honnan tudjátok, hogy mennyit fogtok használni? Ez az egész nem korrekt, ezt nem így szokták csinálni. Nálunk havonta jön a tulaj rendezni a dolgokat, leolvassuk a mérőállásokat és az alapján annyit fizetünk, amennyit elhasználtunk. Számomra felfoghatatlan mit művel a tulajotok és hogy ti belementetek ebbe. Mi áll a szerződésben a kaucióra vonatkozóan?
2012. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
azért mert fél hogy ha lelép tőle vki akkor adósságba marad. havi 35lakbér +35rezsi és a következő hónapban van elszámolás.
2012. febr. 10. 14:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!