Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lesz a mai világban...

Hogyan lesz a mai világban valakinek saját lakása, háza?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, hogy aki a nulláról indul, hogyan tud összegyűjteni ma Magyarországon annyit, hogy saját lakást vegyen. Ha havi 50 ezret félre tud tenni valaki, akkor is hosszú évekbe telik, mire tud venni egy 10 milliós lakást. Ha meg hitelt vesz fel az ember, hosszú évekig nyögheti a törlesztőrészleteket, netalántán el is veszik tőle a lakást, mert nem bírja fizetni. Ti hogyan jutottatok saját lakáshoz?
2012. febr. 16. 09:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Én még sehogy, de öröklés vagy hitel nélkül manapság lehetetlen saját lakáshoz/házhoz jutni sajnos :(
2012. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Pedig vagy örökölsz némi pénz, vagy hitelt veszel fel, esetleg még a családi támogatás jöhet szóba.

Nekünk úgy lett saját, hogy amikor meghalt a nagymamám, anyu 3 felé osztotta a ház eladásából származó pénzt, a húgomnak, magunknak és nekem. Ezt látva a férjem szülei is megdobtak minket valamennyi pénzzel, így már nem kellett óriási hitelt felvenni, de így is fizetettük 10 évig.

És én még marha mázlista voltam.

2012. febr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi még nem jutottunk lakáshoz, de így fogunk: 4 év és 1 hónapig kettő darab lakáselőtakarékosságot fizetünk. Ez a megtakarítás+állami támogatás+rá adott hitellel 6,5 millió lesz. Erre fogunk kérni még 2-4 milliót. Sajnos, Budapesten ezzel sem lehet egy túl nagy lakást venni, de szeretnénk majd ráhagyományozni valamit a leendő egy szem gyerekünkre.


Egy ismerősünk két állásban dolgozik, van egy kis lakása magának és a családjának. Vett egy másik kicsit, felújította, és árulja. A csaja majd az anyjától örököl lakást. Most vettek egy nagyon-nagyot, a többit el fogják adni.


Megint egy másik: szülei lakásából nagymamától örököltbe költözött. Rakott félre pénzt (szintén két állás), így a feleségével egy k.rva jó helyen vettek egy bazi nagy házat, igaz frank hitelre. A csajának is volt lakása, azt eladta, és a pénzt a nagy házba tették. Nagyi lakása ki van adva.

2012. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem annyira nehéz.

Elköltözöl olyan helyre ami a magyar-osztrák határ közelében van , albérletbe.És onnan kijársz dolgozni Ausztriába.Az ott keresett pénz elköltöd itthon amire akarod , vagy gyűjtesz házra kocsira ...stb.


Jártál már Sopronba?Az a város olyan mint nem is Magyarországon lenne , tiszta , fejlett , a házak fel vannak újítva ,sok villa , nagyobb ház is található ott.Ez azért van mert a város 80 százaléka kijár Ausztriába dolgozni és Sopronban elkölti a pénzét.


Jelenleg Ausztriában 290.000-300.000 a minimálbér , ez itthon menedzseri fizetés.


Ha nagyon jól beszélsz németül és angolul is akkor ennek a kétszeresét is megkeresheted.

2012. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Köszönjük kérdésed, kevesebbek örömére, többek bánatára mi fiatalok kezdünk rájönni arra, hogy ez itthon lehetetlen. Ennek egy oka van, ha albiban éled le az életed, sokkal mobilisebb vagy munkahelyet illetően. Ha majd minden fiatal albizni fog, akkor majd oda lehet nekünk dobni a rongyot, hogy "ha nem megy jászkarafaszjenőn, akkor költözz bivalybasznádra, mert ott a munka". Ne legyen rendes életed, ne legyen semmid, és mindenkinek rendeld alá magad, ha nem akarsz máról holnapra az utcára kerülni. Erről szól a történet...
2012. febr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban sehogy.

Bár talán ez nem is akkora probléma, ha arra gondolunk, hogy szakítani kéne a röghöz kötöttséggel. Jobb úgy élni, hogy ott lakunk albérletbe ahol munka és pénz van, mint ott ahol a lakásunk van, azonban a feltételek nem megfelelőek.

2012. febr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez az albérletes dolog nem rossz. Csak jó, ha van egy sajátod, amit kiadsz, és abból fizeted az albit. Szerintem a gond ott kezdődik, amikor a gyerekek oviba, isibe kerülnek. Oké, egy felnőtt otthagy csapot-papot, és megy a munka után. De a gyereknek elég nehéz lehet mondjuk évente új suliban kezdeni. Nem beszélve arról, hogy az igazi nagy barátságok gyermekkorban köttetnek, és ezeknek nem kedvez ez a cigányélet.
2012. febr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ugye az albidíjért nem kapsz semmit. Amíg havi 30-ból akár fizethetnéd a lakáshitel törlesztését... az is benyelné a havi 30-at, de 10 év után lenne egy saját lakásod/házad, amihez senkinek semmi köze, és ingyen laksz benne, nem dobsz ki havi 30-at az ablakon a semmire. Egy élet alatt mennyi ház/lakás árát tolhatja bele egy ember az albi árába?!

Így akinek van kiadó albija, annak mégtöbb lesz...

A gazdag még gazdagabb, a csóró mégcsóróbb lesz.

Welcome to real life. Az előző vótam'

2012. febr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
illetve mégsem az előző... a kösznöjük kérdésed vótam'.
2012. febr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

ja, csak nem mindegy hogy azé' megyek valahova dolgozni, mert ott 3x annyit fizetnek, vagy azé, mert ott kapom meg a minimálbért. na ez a nem mindegy!


Amúgy az saját lakás kiad, mellette albizás az tényleg nem rossz ötlet családalapításig :P

2012. febr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!