Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti laknátok egy "élő skanzenbe...

Ti laknátok egy "élő skanzenbe"? Ahol nincs villany, kiépített vízhálózat stb. Mint a 19 század.

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 20:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
ém igen.. sokkal jobb és nyugisabb mint ezek a mai szarok..
2012. febr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem.

Nekem kellenek ezek a kényelmi dolgok.

2012. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kisebb eséllyel leszel rákos. Nem kapsz agyvérzést....

Szerintetek kellene ilyen helyet létrehozni ?

2012. febr. 21. 20:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem. Az lehet, hogy rákos kisebb eséllyel leszel, de millió más fertőzést meg elkapsz az ellenőrizetlen víztől. Másrészről ez a nyugis dolog nem igazán állja meg a helyét.


Régen azért éltek nyugisabban az emberek, mert nem voltak nagy igényeik. Viszont cserébe napi 12-14 órát dolgoztak.

Ez a másik véglet.


Ha lemondasz azokról az igényekről, amik a mai életet rohanóvá teszik (tévé, autó, mozi, buli, karrier), akkor ugyanolyan nyugisan élhetsz, mint egy 19. századi ember (ehhez a fajta élethez ugyanis egy minimálbér is bőőven elég), viszont cserébe van villany, orvosi ellátás, stb.

2012. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mért lenne ellenőrizetlen a víz? Nálatok nincs "ártézi" víz?

És nem azt mondtam hogy romboljuk le a kórházakat. A munkáról annyit aki nem bírja az meg úgyse jönne. Én bírom.

2012. febr. 21. 21:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy abban az időben kevesebb volt a daganatos betegség? Egyszerűen csak nem tudták, hogy mitől halt meg az illető. De ha mégis kevesebb volt a daganatos betegség, többen halnának meg más betegségben ebben a mintafaluban, mert ugye a 19. században gyógyszerek sem voltak. Az élve születés arányáról meg már ne is beszéljünk. Nem mondom, nem próbálnám ki, de csak nyaralásként néhány napra. Több napot nem hiszem, hogy kibírnék a modern világ nélkül. De ha te ennyire vágysz erre, állj be az amisok közé :)
2012. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nehezen értetek? látom......... A KÓRHÁZ MARADNA ÉS A GYÓGYSZEREK IS. És régen nem volt ennyi nyavaja mondtta a dédim :D
2012. febr. 21. 22:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk például egyre több forrást nyilvánítanak ihatatlanná, ami régen iható volt. Hogy miért? Mert a vízgyűjtő területen különféle vegyszerekkel kezelik a növényeket. Azt a víz viszi magával. A vízműnél ezt kiszűrik. De otthon ezt nem tudod megtenni.

Másrészről azt mondod, a kórház marad. Meg a gyógyszerek. De akkor már miért ne lehetne villany? Attól semmi bajod nem lesz. Kivéve ha megcsap az áram.


Az meg tök jó, hogy régen nem volt ennyi nyavalya. De miért is nem volt? Mert akkortájt egy 60 éves ember már aggastyánnak számított. Nyilván aki meghal 60 évesen, az megússza az utána következő nyavalyákat.


Teljesen értelmetlen feladni a mostani vívmányokat. Nekem pl. marhára nem hiányzik, hogy minden héten egy napom elmenjen a mosással. Egy másik nap meg a kenyérsütéssel. Hát nem sokkal emberibb berakni a ruhát a mosógépbe? Berakni a hozzávalókat a kenyérsütőbe? Miért mondana le az ember erről? De millió más apróságot tudnék mondani csak a háztartás köréből, ahol iszonyú jó, hogy a 21. században élünk. Például szabályozhatom a tűzhelyet, így sokkal könnyebb főzni. Vagy például a habverés nem egy félórás művelet, aminek a végén leszakad a kezed (és amúgy is váltva kell csinálni, mert egy ember nem bír ennyi ideig habot verni).

Vagy mennyivel jobb, hogy ma szigetelt, egészséges, napfényes házakban élhetünk. Régebben mini ablakok voltak csak, hogy ne szökjön ki a meleg, így benn mindig sötét volt. A házak meg vizesek voltak. Rengeteg gyerek halt meg az első éveiben az asztma miatt. megjegyzem, ők se lettek később "nyavalyásak".

Vagy mennyivel jobb egyszerűen lezuhanyozni, mint a sparhelten vizet melegíteni és dézsában mosakodni. Egy csomó idő és macera. Nem véletlen nem fürödtek az emberek.


Értem én, mit mondasz, de elég sokat foglalkoztam a témával. A haladás nem egy rossz, ördögtől való dolog. Ma az átlagember kis túlzással úgy él, mint a 19. században egy Andrássy gróf. Ha visszamennék, maximum grófnak mennék vissza :D

2012. febr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez ilyen önfentartó gazdaságnak tűnik, nem tudom arra gondoltál-e. ELkülönülni a nagyváros zajától, egy kisebb közösséget létrehozni, és megtermelni megadnak ami kell.

Azokkal a módszerekkel, mint 100-200 éve, hát elég nehézkes lenne szerintem.


Kiépített, vízhálózattal, és elektromos árammal, én is benne lennék. Valljuk be azért szükség van rá.

Sokkal több munkát tudnál egyidejűleg elvégezni, ezzel növelhetnéd a termelés hatékonyságát. Többet tudnál termelni, fölösleget, amiből aztán ki tudnád fizetni ezeket a plusz költségeket, és még maradna is.


Pl ha a ruhákat is magadnak akarod készíteni, egy nap kézzel mennyi inget tudsz megvarrni? Géppel sokkal könnyebb. Akkora területet ami már ellát takarmánnyal egy kisebb közösség, állatait, gépek nélkül nagyon sok idő lenne megművelni.


Mindenképp jó ötletnek tartom az ilyen kezdeményezéseket.

Később akár a turizmus is beindulhatna, mint pár ilyen közösségben, ami szintén jó hasznot hozna.

2012. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdező kimondottan hangsúlyozta, hogy nincs vezetékes víz és villany :)


Egyébként sok hasonló kezdeményezés van, bár a működők általában megengedők, pl. a saját szélerőművük által termelt villanyáramot minden további nélkül felhasználják.

Gyűrűfű - [link]

Visnyeszéplak - [link]

Gömörszőlős - [link]

Galgahévíz - [link]

Máriahalom - [link]


Meg persze nyilván nem mindenkinek van honlapja. Szóval nem kell feltalálni a meleg vizet, feltalálták már, habár az áramot a legtöbb helyen azért nem vonják meg maguktól :)

2012. febr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!