Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek meg lehet oldani...

Szerintetek meg lehet oldani így egy költözést?

Figyelt kérdés
Most a szüleimnél lakom még, a bútorok, berendezések a kerületben több barátomnál vannak szanaszét, 2 munkahelyem van, de az egyik helyen meg 2 ember helyett dolgozok most műtét miatt őszíg. Áprilisban lesz 1 napom, akkor gyorsan minden cuccot átvinnék a lakásomba, és aznapra kérném az ágy házhozszállítását a bútorboltból, a konyhabútort meg íróasztalt viszont én csinálom meg, úgy hogy a lakásra szabott lapméreteket is aznap mérném le, meg az anyagot is még aznap kellee megrendelni az OBIból, aztán majd ha van szabad fél napom, elhozom, és ősszerakom, sok mjndet még meg kell venni, de arra szerintem nem maradna a koltözés napján idő, de majd meglesz egy másik szabad fél napon, és a páromat a cuccaival is csak pár nappal később tudnám felhozni. Kicsit zsúfolt, de szabadnapot nem akarok/nem is tudok kivenni.

2012. febr. 23. 09:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha ki kell festeni a lakást, akkor borul az egész tervem, 1 évig albérlők laktak benne.
2012. febr. 23. 09:22
 2/9 anonim ***** válasza:
egy heten 7 napot dolgozol? nincs sosem szabad hetveged? mert en azt csinalnam hogy aamit csak lehet azon az egy napon elhoznek, a tobbi extra dolgot meg szepen hetvegenkent inteznem.
2012. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Háát, ez így nagyon necces.

Egy pici gikszer és borul az egész terv. Szerintem a költözködésre rá kell szánni legalább egy hétvégét, mert a nagy kapkodás tuti nem vezet jóra.

2012. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 fúróferkó ***** válasza:

Mindent meg lehet oldani.

Nem a cuccokkal van a baj .

Ha egy napba nem fér bele az OBI rendelés, (ott is lehet fuvar probléma)ha mégsem akkor az "összerakása",az ágy aznapi házhoz szállítása ,(ott is lehet fuvarbibi),a barátaidtól összegereblyézni a többi bútoraidat,mindenkit megkínálni egy sörrel.

A baj avval van,hogy pótólhatatlannak érzed megad,2 ember helyett dolgozol nem is egy hanem két munkahelyen.


Így nem lehet ,helyesebben nem kell megoldani egy költözést.Adj időt magadnak mindenre !A munkahely majd megoldja a hiányodat.

2012. febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva csinálnám, mivel a szülőknél minden megvan, ami kell. Ezért először (esténként) kifestenék legalábbis szobát-konyhát-fürdőszobát. Aztán gondoskodnék még, hogy legalább a konyhaszekrény is készen legyen. Gondold el, odahordasz mindent és a konyhában még egy akkora helyed sincs, ahova a kaját, kenyeret stb. lerakd.


A költözés napja úgyis azzal fog eltelni, hogy az odahordott cuccokat legalább annyira elpakolni, hogy este megtaláld az ágyneműt, a tisztálkodó szereket a fürdéshez, és a másnapra való tiszta inget, zoknit stb.

Munka mellett 2-3 este, mire a ruháidat, edényeket kicsomagolod és valamennyire élhető körülményeket tudsz biztosítani magadnak.

Majd ezek után jöhet az íróasztal és a még szükséges egyéb dolgok.

2012. febr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Marciusra most irtam meg a beosztást, 314 tervezett órám lesz, de ahogy szokott lenni, előfordulhat, hogy nem kell bemennem, vagy be kell mennem pluszban, január, februárban is kb ennyi órám volt, április közepétől meg szinte alig leszek otthon, kb akkor kezdődik nálunk a hajtás, ha nem dolgozok több ember helyett, akkor is sokkal több munka lesz, akár 400 óra is. Pénzbe nem rossz, csak az időm elveszi. Szabit ősszel tudok kivenni...
2012. febr. 23. 10:18
 7/9 A kérdező kommentje:
Rég volt már egymás után 2 szabad napom.
2012. febr. 23. 10:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan dolgoztam, mikor költöztem, szerintem ezt így nem lehet egy nap alatt megoldani.

És te látod milyen a lakás állapota,de szerintem ki kéne festeni az albérlők után.

Én annyira lelkes voltam, mikor költözhettem, hogy este 9ig dolgoztam,utána mentünk két nagyon kedves barátommal festeni. Így az is elhúzódott több napig. Majd ugyanígy mentem esténként egy két órát takarítani, olyankor mindig vittem egy egy dobozt, egy zsák ruhát.

Aztán a bútorok is folyamatosan kerültek oda, sok szervezéssel és segítséggel. Tehát pl ott sem voltam, mikor az ágyat és a szekrénysort vitték. A szekrénysornál apukám ment oda, és ő rakta össze, az ágyamat a szállító cég vitte és egy barátnőm engedte be őket.

2012. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet megoldani. Ha csak ezt végiggondolom, se fér bele egy napba, viszont mindig számolni kell az előre nem látható eseményekkel, amik mindig vannak.

De miért nem tud a párod kivenni pár nap szabit, felutazni a legszükségesebb dolgaival egyedül, és elintézni ezeket?

2012. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!