Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az ingatlanosok miért viselked...

Az ingatlanosok miért viselkednek úgy, mintha nem akarnák kiadni a hirdetett ingatlant?

Figyelt kérdés

Albérletet keresünk, elég konkrét elképzelésekkel, elég konkrét területen. A hirdetés alapján általában mindig felmerül 1-2 kérdés, ami egy rövid igen vagy nem válasz után eldönti, h érdekel e az ingatlan, hogy megnézzük vagy sem. A hirdetések 90%-a sajnos ingatlanirodás. Amivel nekem nem lenne bajom, de az ingatlanosok egyszerűen vagy nem veszik fel a telefont, vagy hamar leráznak vagy nem tudnak válaszolni a kérdésemre, mert nem rendelkezik helyismerettel (pl. egy baromi hosszú utcában van megadva a ház, amelyiknek egyik része érdekel, másik része nem) és közli is velem flegmán, hogy nem ott lakik, nem ismeri a környéket... Ez lenne a munkája, nem??? Nem tud arra válaszolni, hogy macskát vihetünk e, illetve, hogy bútor nélkül kiadja e a tulajdonos az ingatlant. Ezek mind olyan kérdések, amikkel rövidre lehetne zárni a történetet, és az ő és a mi időnket is megspórolnánk. Mindenáron és arrogánsan közli velem, hogy mikor lehet megnézni az ingatlant, holott még fogalmam sincs, hogy meg szeretném e nézni, és nem én választhatok időpontot, vagy esetleg konszenzusra jutnánk, á, nem, diktálnak. Számomra ezek elképesztő dolgok... A tulajdonosok meg szenvednek, mert nem tudják kiadni a lakásukat. Mert egyszerűen az ingatlanosok valami miatt nem akarják kiadni a lakást/házat.

Tisztelet a kivételnek, de ők hol vannak???


2012. febr. 19. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, én voltam ingatlanos, mi anno nem is foglalkoztunk kiadással, mert iszonyat sok macera, és jóval kevesebb jutalék, mint eladásnál.


tény, h vannak köztük bunkók, nekem anno, mikor lakást akartunk venni, kikötöttem, h milyet szeretnék. erre elvisz 3 olyanba, ami köszönőviszonyban nincs az igényeimmel.


azt javaslom menj be egy irodába személyesen, és mondd el, h mit szeretnél. ott talán nem fog ilyen bunkó módon lerázni egyik sem, és olcsóbb mintha 5öt felhívnál, és egyik sem mondana semmit.

2012. febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt aláírom, hogy egy albérletnek alacsonyabb a jutaléka, de a mai világban szerintem albérletet könnyebb kiadni, mint lakást eladni. És ha nem szeretne lakás kiadással foglalkozni, akkor egyszerűen ne hirdesse meg, ne foglalkozzon vele. Ennyi. Viszont, ha már dolgozik vele, akkor tisztességgel végezze a munkáját, amiért pénzt kap. Tudom, mert én is próbáltam már rajtuk keresztül kiadni lakást, természetesen fél év alatt nem sikerült. Lejjebb vittem 5ezerrel a lakás árát, nem kértem csak 1 havi kauciót, 2 hét alatt kiadtam a kecót. De miért kellett nekem erre rájönnöm, az ingatlanos miért nem mondta? Á, sosem fogom ezt megérteni, esküszöm, elmegyek ingatlanosnak :DDDD És én leszek a fény az éjszakában és szarrá fogom keresni magam. Tényleg nem tudom felfogni, h mi ebben olyan nehéz. Szolgáltatóként dolgozom jelenleg is, szóval nem áll olyan távolt tőlem a szakma, már hívtak is sokan. :)
2012. febr. 19. 17:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!Aki leráz és flegmázik, az rossz hírét kelti a szakmának.

Annyi viszont legyen mindenki mentségére mondva, hogy olyan irodák, ahol keresztértékesítéssel is dolgoznak, tehát mindenki mindenkiét árulhatja (kiadhatja) ott nehézkes mindent tudni az ingatlanról és egyből időponttal is szolgálni.

Minden pusztán kommunikáció kérdése. Én ilyen esetben azt tenném, hogy megígérném a vevőnek/bérlőnek, hogy visszahívom, amint egyeztettem a tulajdonossal kisállat hozhatóság, bútorozottság és néhány alkalmas időpont tekintetében. Ezt lehet úgy is kommunikálni, hogy a vevő ezt elfogadja, sőt örülni is fog, hogy milyen figyelmes szolgáltatást kapott. De mondom: ez kommunikáció kérdése.


A kiadás amúgy valóban nem nagy biznisz, mert az első havi bérlet megy jutiként az irodának, de a közvetítő ennek egy részét kapja természetesen. Viszont azt mondom, hogy a kicsit is meg kell becsülni.

2012. ápr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!