Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hőtárolós villanykályhában...

Hőtárolós villanykályhában lévő samott szerű tégla pontos neve mi?

Figyelt kérdés

És hol lehet olyan kapni?

De ami a samotthoz hasonló - jól tartja a hőt - annak a megnevezésének is örülnék.



2012. márc. 1. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Simán samott tégla egyébként, gazdaboltokban, barkácsboltokban, vagy építőipari üzletekben is kapsz, pl.: Praktiker
2012. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A samott tégla téglához hasonló, de ami a régi villanykályhánkban volt, az valami sötétbarna, fényesebb, sima felületű, tömör és kemény anyag volt, ennek a nevét keresem.

A Praktiker nekem messze van, az OBI-ban meg néztem, egyáltalán nem tartanak :(

2012. márc. 1. 20:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan olyan anyagot szerintem nem kapsz sehol. A samott és a samott között nagy különbséget lehet találni.Én már láttam kandalló boltban " samott lapot " hát az szégyen , de vettem építőanyag kereskedésben normális samott téglát . Ezeket különböző méretben lehet venni, ha vágni kell javaslom hogy a " KŐ VÁGÓ " KORONGOT VÁLASZD a flexbe . Erősen kopik de ezzel tudod rendesen vágni.Onnan ismered meg ,hogy melyik a jó samott hogy kézbe veszed és érzed a súlyát kicsit nehezebb mint a kerámia tégla. A színe sárga , és a vajszín keveréke.

Bízok benne, hogy tudtam segíteni.

2012. márc. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez végre gyakorlati tanács volt, hálás vagyok érte.
2012. márc. 2. 10:51
 5/7 anonim ***** válasza:

A tüzép telepeken nagyrészt a "kisméretű tégla" nagyságút árulják árulják,különböző(2~5,5cm)vastagságban.

Ami a kandallókba(is) van az nagyobb,úgy tudom 20x40-es,azt kandallósoknál,cserépkályha boltokban keress.

Előbbi 3~500,utóbbi ezer fölötti áru/db.

2012. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vermikulit van benne, ami közeli rokona a samottnak, de nem az.
2014. jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Magnezit tégla a neve
2018. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!