Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakás legfelső szintjén...

Panellakás legfelső szintjén csakugyan nagyon meleg van nyáron?

Figyelt kérdés

Fokokban mit jelent?


10. emeleti, legfelső szinti lakást néztem ki, ami ráadásul déli fekvésű.


10 emeletes ház 9. emeletén már laktam (szintén déli fekvés), ott is elég meleg volt nyáron, előfordult 30-35 fok :)


2012. márc. 1. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 10-en laktam.Nyáron jó meleg volt mindig.
2012. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Még lejjebb is.

A legfelső szinten még téglaházban is elviselhetetlen a nyár.

Én régi építésű hűvös téglaházban lakom a 2. emeleten, csak délben éri a Nap 2-3 órán át és csak az udvar felől (utca felőli oldala északi fekvésű), fölöttem még 4 emelet van, és ha csak függönnyel védekezem, akkor 2-3 hét napsütéses, 30 foknál melegebb időjárás esetén már meg lehet dögleni a lakásban.

Vasbeton házban is laktam sokáig lakótelepen, hát amikor a forró nyarak elkezdődtek, 32 fok alá nem ment le a hőmérséklet 2 hónapig éjjel sem! Nem tudtam aludni.

7. emeleten volt. Az első ilyen forró nyáron lett nagyon-nagyon csótányos a ház, pedig 16 évig nem volt benne.

2012. márc. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Rettenetesen!!! A téglában is.
2012. márc. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
Persze hogy melegebb van. A meleg felfele száll. Próbáld ki, ha még kell fűtened (csak mert jobban érzed) hogy felállsz egy magas székre vagy létrára és érzed a különbséget.
2012. márc. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A meleg feléfelé száll, de nem ezért van meleg a felső emeleteken:D, hanem mert süti a nap!!!!
2012. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én panel zárószintjén lakok, igaz, "csak" 5. emelet. Mit is mondjak, hááát, volt hogy azt hittem megdöglünk a melegben. Hozzáteszem, mikor ezt éreztem, a földszintiek is meg akartak dögleni. Arra azért érdemes odafigyelni, hogy tudsz-e csinálni kereszthuzatot? Mi tudunk, de a másik 2 lakásnak csak 1 oldalra van ablak, ott 5 fokkal minimum melegebb van!
2012. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 csibexke válasza:

Sok jó választ olvastam,de most én is irok,mert itt a kánikula.


Panel lakás 9. emeletről van szó.


reggel fél 8 kor már 29 fokkal indul a nap,ami talán este 10-11 fele kezd elviselhető lenni. nappal simán van30-35 fok.


Az ok pedig,hogy a ház nincs beszigetelve,ezáltal a tömör beton simán átpumpálja a szobákba a meleget,még éjjel is csak sugároz,mikor kint már csak 20 fok van,itt még minidig 29 :(


Ha szellöztetek,bejön a meleg,mert ugye a többi ház és az aszfalt is tolja ki magábol a hőt. ha bezárkozok akkor is meleg van,mert nem mozog a levegő,csak a falak ontják befele :((((


nagyon gáz ilyenbe lakni,de egyetlen elönye hogy télen sose fütünk,azt megteszik a szomszédok :)


-20 fokban is 18-19 fok van a lakásba.hozzáteszem az ablakok nem jol szigetelnek...


épp ezért se fütünk,mert 1 fokot se mozdult a hömérő :(((((

2012. jún. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 balazs00xx válasza:

Nálunk is reggel 29 estére 36-37 fok van :S

Borzalmas, szörnyű, kibírhatatlan , kegyetlen ROSSZ!!

ne vedd meg!!!! csakis klímával lehet kibírni

de az meg drága így én is csak szenvedek :S:S

2012. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 2. emeleti, tégla házban.

Árnyékolással sikerül egyelőre tartani a 28 fokot a lakásban. Az utolsó 2 éjszaka már olyan volt, hogy éjjel meztelenül izzadtam az ágyban.

Nem tudom, mi lesz itt az emberekkel, még 8 napig tart ez a kánikula, utána 5-7 fokot esik....

2012. júl. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fejlemény annyi, hogy már 29 fok van nálam is a szobában, 32 a konyhában.
2012. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!