Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális 150l-es bojlernél?

Normális 150l-es bojlernél?

Figyelt kérdés

Éjszakai fűtésen van a bojler, de egyszer hajat mosok(kb 20perc)és a többieknek már nem marad melegvíz. új lakásban lakunk, előtte ugyanekkora bojlerünk volt, ebből sosem volt probléma h nem maradt elég melegvíz.

tényleg ilyen gyorsan kifogyna a melegvíz, vagy vmi más lehet?


2012. márc. 13. 14:36
 1/7 anonim válasza:
A bojler is új?
2012. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azis. miután beköltöztünk, utána lett a fürdőszoba újítva, így a boiler is kicserélve. már egy éve ennek kb.
2012. márc. 13. 15:41
 3/7 anonim válasza:

A hiba a kezdetektől fent áll,vagy csak az utóbbi időben jelentkezett?

Ez általában akkor szokott előfordulni,ha elvízkövesedik a bojler.

Nálunk a rekord 2év.Ennyi idő alatt vízkövesedett el.

Vagy lehet hogy csak a fűtőszál vízkövesedik el.

2012. márc. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát sztem pár éves dolognál még nem nagyon kéne elvízkövesedni. csak azért kérdeztem, h másnál is van így, akinek éjszakai fűtésre van beállítva? meglehetne próbálni nappalira, de állítólag az rengeteg áramot zabál.
2012. márc. 13. 16:04
 5/7 anonim válasza:

Éjszakai gazdaságosabb.

Az a baj,hogy nálatok hiába új minden,ha a gerincvezeték 40 éves.Nekünk a vízcsapokon levő szűrőt is félévente tisztítani kell,mert tele van vízkővel.

2012. márc. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer én is találkoztam ezzel a problémával:


Ugyebár a meleg felfelé száll, a hideg lefelé. A bojler úgy van gyártva, hogy a csatlakozók alul vannak, de a meleg víz cső meg van hosszabbítva, hogy a bojler felső részéből vegye a vizet.


Ez a cső az utóbbi időben műanyagból készül és csak bele van dugva a fém csővégződésbe.


Néha előfordul, hogy ez a műanyag cső kicsúszik a helyéről és akkor alulról veszi a meleg vizet a bojler. Vagyis onnan, ahová beérkezik a hideg, így nagyon hamar elfogy az alsó részről a meleg víz. Miközben fent tele van.


Sajnos ez csak úgy javítható, ha a bojler fenekét megbontja valaki.

2012. márc. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ott a pont a hatosnál! Ment a pozi!
2012. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!