Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 1036 m3 vízfogyasztás hogy...

1036 m3 vízfogyasztás hogy lehetséges? Vízügyben jártasság?

Figyelt kérdés

Ha valaki eddig nem számolta volna ki a két óra állás közti különbség : 1036 m3 .

Ebből az 1036 m3-ből el tudom hinni hogy Szepteber, Október és November hónapokban elhasználtam 36 m3 vizet ,( ez k.b. a három havi fogyasztásom) de még marad 1000 m3 .


Szeptember , Október és November hónapok napjainak összeadva a száma 91 nap .

Ha az 1000 m3 –tert elosztom 91 nappal az szerintem 10.9 m3-ter naponta ( kerekítve) .


Akkor én hogyan tudtam elengedni napi 10.9 m3 vizet , nekem nem volt csőtörésem . Jelenleg amit még én is szeretnék kizárni az a télicsapon való víz elfolyás .

Én már kipróbáltam a téli csap víz leengedő furatán elengedni a vizet hálozati nyomáson , nem sikerült .( nagyon kevés liter folyik el óránként . )

Sajnos ennek az ügynek valószínű az lesz a vége hogy kifizettetik velünk az általunk el nem használt vizet , plusz az óra hitelesítését . ( ez elég komoly összeg )

Ha valaki esetleg úgy gondolja hogy segít nekem megfejteni ezt a feltételezett víz elhasználást annak a segítségét megköszönöm . Bemásolt hozzászólás, nagybátyám kérdése



2012. jan. 8. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen hogy évtizedekkel ezelőtt rengeteg fogyasztást írtak holott se elfogyasztva nem lett se el nem folyott.A vízóra valahogy átugrott azért mutatott a számláló sokat.Meg kell reklamálni hogy az óra lehet rossz ha nem folyt el.
2012. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezer köbméter víz "elszivárgása" :D esetén már elég szép kis halastón osztozhatnátok a szomszédokkal.

Egyértelműnek tűnik a hibás óraállás, gondolam, arra is találtok tanúkat, hogy nem járt hozzátok naponta 2-3 tartálykocsi a víz elszállítására. Kérdezzetek már rá, szerintük hová lehet ilyen mennyiségű vizet nyom nélkül eltüntetni.

Egy vasat nem fizetnék, az óra hibája meg az ő saruk.

2012. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés felvetődik bennem: egyáltalán képes-e a hálózat ilyen vízmennyiség leadására. Ha nem, akkor itt pontot is lehet tenni a dolog végére.
2012. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen már ez is bizonyítható:adott idő alatt nem képes a hálózat ennyi víz leadására pláne nem olyan átmérőjű csövön mint a lakossági bekötésnél van.Ha elő is fordulna ilyen akkor azt a vízmű észlelné és elkezdené kutatni hogy hova folyik ennyi víz.

Jó példa erre hogy a cégünk telephelyén lévő tűzivíztároló medencét ami 36 köbméteres a vízművesek 2 műszakban tudták feltölteni egy szabványos tűzcsapról.

Azt ne is mondjam hogy több engedélyre volt szükség ennyi víz vételezéséhez és a töltést is a vízművesek végezhették más nem.

2012. jan. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!!!
2012. jan. 8. 15:45
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Ne fizess! Azt javaslom, inkább ha mégis úgy ítélik meg hogy elfogyasztottátok vagy elfolyt és meg akarják fizettetni akkor sem fizessétek ki, inkább csináltassatok fúrott kutat!
2012. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását ahhoz az íráshoz , ahol 1000 m3 víz három hónap alatti elfogyasztását feltételezik rólam . / Józsi /
2012. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

Egy próbát megér....

Menj be a vízműhöz,kérd ki a fogyasztást visszamenőleg 1-2 évre.

Ez alapján keresd meg az ügyfélszolgálat vezetőjét,és beszéljétek meg...szerintem lesz megoldás.

Maga a szolgáltató cég(ek) egy szemétláda---az alkalmazottak többnyire "bérből,fizetésből élő emberek".

2012. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Köszönöm az új hozzászólásokat . 2007-ig viszzamenőleg megvannak a számláim, és mindig csak havi k.b. 12 m3 vizet használtunk el ,nem tudom most hogy feltételezhetik hogy hirtelen havi 330 m3 víz kell nekünk . Remélem be fogják látni a víz óra hibáját ,ha nem akkor folyt.köv. (józsi)
2012. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
Józsi,te egy svindli vagy?(!)
2012. jan. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!