Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy olcsóbb a beton ha...

Hogy olcsóbb a beton ha készen veszem vagy ha itthon keverem be?

Figyelt kérdés
Kb. 3-3,5 köbméter kellene.
2012. márc. 31. 13:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha tudtok körülbelüli árakat is írhattok. Köszi.
2012. márc. 31. 14:08
 2/3 anonim ***** válasza:

olyan "kis" mennyiségnél szerintem otthon olcsóbbra kijössz.

Példa: nálam 11 köbmétert kellett megkeverni,a mixer(olyan van felénk,ami önjáró,tehát nem ami készen hozza,hanem bele kell táplálni az anyagot,amit előzőleg házhoz vitettél) óradíja 6 ezer forint lett volna,üzemórára mérik,de ha nincs használatban,mert épp más munka van,akkor is(a kezelő miatt gondolom) ezer forint/óra.

Plusz a szállítása;mondjuk azt üzemanyag árban vállalták volna.

És még ahhoz is kellett volna embert fogadnom,így mindent kiszámolva inkább itthon ketten megoldottuk;3 napig betonoztunk,előtte egy nap alap ásás és zsaluzás.

De így külön nem fogadtunk segítséget,jó volt.


Viszont,ha nagyobb mennyiségről van szó,amit két ember nem tud/nem akar megcsinálni,akkor ha a segítség étel és ital fogyasztását számolod csak,szerintem akkor már jobban megéri készen házhoz hozatni,nagy mixerrel,gondolom arra akartál kilyukadni.

Szerintem 3 köbmétert még nem éri meg.

2012. márc. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja és a sóderért,cementért,térhálóért,egy pár szál betonacélért 2 tekercs vízszigetelőért házhoz szállítással így is fizettem 175 ezer forintot(még szerencse,hogy volt itthon még vasanyag meg kátránypapír is pluszban,még több lett volna.
2012. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!