Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vajon létezik a világon két...

Vajon létezik a világon két teljesen egyforma kulcs, ami két ajtót is nyit?

Figyelt kérdés
Pl: Angliában egy kis ház ajtaját pont ugyanaz a kulcs nyitja, mint a mi panelunk bejáratát?
2012. ápr. 1. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Láttam egy műsort a zárak készítéséről. Ott csak 30ezer variációt gyártottak, szóval lehet, hogy félmillió másik embernek is van kulcsa a lakásomhoz, sőt mekkora esélye lehet, hogy mindkét zárhoz... biztos van több is. Ijesztő, mi? :D
2012. ápr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát ja, én is ezen gondolkodtam. ha majd külföldön járok, kipróbálom:P
2012. ápr. 1. 20:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nem túl nagy ritkaság, különösen az olcsó zárak esetében. Nekem pld ugyanaz a kulcs nyitja az utcai kisajtót és a bejárati ajtót is! És két külön helyről vettem a zárakat, véletlenül jöttem rá, mikor az egyik kulcs elveszett.
2012. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, a mi lakótelepünkön a bejárati kulcs nyitja a pár utcával odébb lévő házét is. Ezt csak onnan tudom hogy a barátnőmék ott laknak, így be tudunk menni egymáshoz a kapukulccsal. Gondolom, nem csak ezt a két kaput nyitja..
2012. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Autóknál is így van, de azért arra ügyelnek, hogy ne azonos piacokra kerüljenek az azonos kulcsok.


De a sima klasszikus kulcsoknál nem is létezik olyan sok variáció. Pl.: 5 csapos, csaponként 4 magassággal (kínai gagyi, régi Elzett), az 4^5=1 024 variáció!!!

Jobb fajta, de még mindig olcsó 2 csapsoros, összesen 10 csappal, és 4 magassággal, az már 4^10-en, ami meg 1 048 576, ami már sokkal jobb.

2012. ápr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs de nem 9-10 magasság van? Az 1 millio kombináció. Ezen kívül hány féle profil lehet? És akkor most csak az alap zárakat vettük.
2012. ápr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, lehet 9-10 magasság a legjobb márkáknál, de elsiklottál a "kínai gagyi" részlet fölött.
2012. ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!