Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletben lakunk párommal....

Albérletben lakunk párommal. Becsap a főbérlő? 4000 forintos számla 46 kilowatt áramért?

Figyelt kérdés

Itt a főbérlő rendezi a számlákat, márciusban 45 kilowatt áramot fogyasztottunk, ezzel tettem fel előző kérdésemet is itt. Csak ezeket nem írtam bele, hogy albérlet.

Bizony, hogy ő mennyit diktált be, azt nem tudom, de nekem baromi sok, a befizetésnél elhűltem mert nem is 3500 hanem 4410 ft volt!!



2012. ápr. 4. 11:04
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

nem értem miről beszélsz én az albérlő vagyok és ő leírta a villanyóra állást és bediktálta a központnak ahonnét jön a számla...


tuti nem nézted ezt be? olvasd már el jobban amit írtam nem én vagyok a főbérlő

2012. ápr. 4. 11:17
 2/23 anonim ***** válasza:
15%

Milyen albérlő vagy?


Leírtam érhetően, de megpróbálom újra.

1.Van a lakás tulajdonosa;

2 vagy te a BÉRLŐ;

3. ha továbbadod akkor van az ALBÉRLŐ /de ezt a tulajdonos nem engedi/;

3.a, valaki bérli a tulajdonostól és az adta tovább neked, akkor vagy az ALBÉRLŐ /megint csak a tulajdonos b@ssza pofán a bérlőt/;

2012. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem, te az albérlő vagy,akitől bérled az a tulaj!A főbérlő az más!
2012. ápr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

de kapok a kérdésemre választ?


így van a párommal élek itt ketten nem adom senkinek tovább szó sincs erről a számlával volt a gond, jött a tulaj olvasni az órát és másnap a csekkel jött meg a bérleti díjért és a villanyszámla megütött alig tudtam kifizetni mert a rezsit is ő fizeti... 4410 volt és az baromi sok 46 kilowattért szerintem

2012. ápr. 4. 11:31
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

#4.


BÉRLŐ, nem albérlő, fent levezettem.


" A BÉRLő nem adhatja ALBÉRLETBE az ingatlant" a BÉRLETIszerződésem x. pontja.

2012. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

"jött a tulaj olvasni az órát és másnap a csekkel jött meg a bérleti díjért és a villanyszámla megütött alig tudtam kifizetni mert a rezsit is ő fizeti... 4410 volt és az baromi sok 46 kilowattért szerintem"


Egy nap alatt nem készül el a számla, amit bemutatott az az előző havi lehet. Ezért kell minden óraállást magadnak is felírni, a számlát fénymásolni, átvételi elismervény íratni a tulajdonossal!

Egyébként az szolgáltató honlapján -nálunk ÉMÁSZ- beütöd a fogyasztást, és kiírja a fizetendő összeget.

2012. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
2012. ápr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
20%

mindegy,hogy ki kicsoda az a lényeg,hogy az áram 45,51Ft/Kw volt(Eon tarifája) a januári drágulás előtt,ha most mondjuk 10 forintot drágult akkor is csak 55,51Ftba kerül.Tehát 46x55,51=2553,46 Ennyi abe kerül a tényleges áram fogyasztásotok,de ehhez ha megnézed a számlát,akkor ott láthatsz egyéb díjakat is.Pl alapdíj.Ezek mind fel vannak tüntetve,ezeket is hozzászámolják,így jön ki a számla végösszege.

Ha a tulajdonos rendes lenne,nem fizettetné ki veletek az ilyen-olyan díjak,hanem csak a tényleges fogyasztásotokat,mert ezeket a díjakat amúgy is ki kellene fizetnie,ha a ház üresen állna.

2012. ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
előző havi 3025 ft volt akkor 20 kilowatt fogyott
2012. ápr. 4. 11:39
 10/23 anonim ***** válasza:
Elütöttem: *ennyibe
2012. ápr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!