Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan takarítsam le a mű...

Hogyan takarítsam le a mű havat az ablakról?

Figyelt kérdés

Karácsonykor az ablakot műhóval díszítettük, most le szeretném takarítani, de nem tudom.

Már mindent meg próbáltam. A nagyját tapéta vágó késsel szedtem le (lekapartam).

A normális kérdéseket előre is köszi. ;)


2012. ápr. 5. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy kis vízzel befújni, és állni hagyni?

Nálunk is most volt leszedve, de simán lejött! O.o

2012. ápr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A háztartás vegyi üzletben (Auchanban vettem)kapsz olyan lemosót, amivel a rászáradt festéket lehet lemosni az ablakról. A nevét nem tudom, de az eladó majd felvilágosít. De elég drága szer. Egy 2 dl-es 5 éve 1700 ft volt.
2012. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha van ilyen szórófejes vízes pumpa, amit növényekhez is használnak, akkor azzal fújd le vízzel, (de talán az is elég, ha valahogy bevizezed), aztán próbáld megint egy ronggyal.
2012. ápr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Neten találtam egy fórumon:

"Szóval a műhó lejön az üvegről, de nem szabad túl sokáig fent hagyni. Egyszer úgy jártam, hogy tavaszig fent hagytam az ablakon, mivel akkor csak az ablak egy-egy sarkát díszítettem. Amikor lemostam, akkor a helyén "tisztább" volt. És hiába tisztítottam meg az ablakot, úgy nézett ki, mintha megszívta volna az üveget. Persze azóta elmúlt, de egyáltalán nem volt zavaró, mivel alig látszott - messziről nem is lehetett látni, csa egész közelről. Azóta ünnepek után rögtön lemosom, és megtisztítom az ablakot. Viszonylag könnyen lejön mosószeres vízzel és egy kis áztatással. Majd alkoholos üvegtisztítóval fejezem be az ablaktisztítást. Kicsit macerás, de megéri, mert nagyon szép tud lenni az ablak tőle."

2012. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Liszkai Attila válasza:
a tapétavágó kés az oké, azzal kezdjük. Nedvesen meglátszik a műhó helye, olyan mintha zsíros lenne, lepereg a víz róla. Na azokat a foltokat szépen le lehet szedni szódabikarbónás vízzel, egy dörzsis szivaccsal.Én is most takarítottam le mert már zavart (február van) volt ideje rászáradni 2 hónap alatt.
2015. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!