Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Új villanyórát szereltek fel...

Új villanyórát szereltek fel (digitálisat). Be kellene mondanom a villanyóra állást, de telón tudom. De az órán csak 55 szerepel, semmi más. Amikor leszerelték volt rajta 18926. Az utolsó bejelentett állás: 18884. Most akkor 18976-ot mondjak be?

Figyelt kérdés
(ami ugye az utolsó állás, és az azóta fogyasztott mennyiség), vagy esetleg, csak az 55öt? Bár annak értelmét nem látom.

2012. ápr. 5. 17:37
 1/6 hell-ikon ***** válasza:

Nehogy 18976-ot mondja, mert akkor akkora számlát kapsz, hogy rád szakad a csillagos ég! :D


Nyugodtan diktáld be az 55-öt.

Az előző óra leszerelésekor rögzítették a régi óra állását és az újét (0 Kw) is, a rendszer ezen adatok alapján majd kiszámolja, hogy mennyi az összfogyasztásod.

2012. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55-öt. Cserénél készült jegyzőkönyv a záró és az induló állással, ezt ők is nyivántartják.
2012. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem lesz akkora a számla egyébként:) valami 5000ft, nagyon max
2012. ápr. 5. 18:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaaa..ha ezt diktálnád 18976 akkor kb.950.000Ft jönne ki.
2012. ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hell-ikon ***** válasza:

Jól mondja az előttem szóló.

Kiszámolják, hogy cseréig mennyit fogyasztottál és diktálás után, hogy azóta mennyit.

Tehát ha bediktálsz 18ezer akármennyit, azt a program úgy fogja venni, hogy te a csere óta elhasználtál több, mint 18ezer kw áramot és ez alapján állítja ki neked a számlát.


Nem tudom mennyire figyelmes a szolgáltatód, de a normálisabbja ebben az esetben persze szólna, hogy nem korrekt valami. Viszont ha nem az akkor lazán kiszámlázzák neked a több, mint 18ezres fogyasztást.:D

2012. ápr. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépn a sok választ:) bementem ma, és elintéztem:)
2012. ápr. 6. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!