Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gáz központi fűtés kiépítése...

Gáz központi fűtés kiépítése mennyibe kerül? 80 m2 családi ház.

Figyelt kérdés

Alapterület 80m2, téglafal (nincs szigetelve, de lesz), van 3 kéményem (bélelni kell valamelyiket), kombi gázkazán, radiátor, engedély, gázterv, minden ami kell.


Persze, fogunk kérni ajánlatokat, csak egy hozzávetőleges összeg érdekelne, ami reális.



2012. ápr. 9. 21:42
 1/9 vizgazfutes ***** válasza:

Ez eléggé sok mindentől függ...


PL. Budapesten vagy Pest megyében jóval drágábbak is lehetnek a munkadíjak, mint vidéken.


Kéménybélelés attól is függ, hogy hány métert kell bélelni.


Milyen készülék? (gyártó, működési elv, stb.)


Nyílt égésterű készülék kivitelezése -szinte- lehetetlen a mai szabályozások mellett, zárt égésterűhöz pedig nem valószínű, hogy kell kéményt bélelni.


Gázszolgáltató?


Az végösszeget eléggé sok minden befolyásolja.


Ha privátban kapok bővebb infókat, akkor könnyeben tudok árat írni.

2012. ápr. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne rémülj meg de vagy 800 ezerrel számolhatsz és nem biztos hogy belefér.Azért ha kértél ajánlatot írd le érdekelne jól saccoltam e.
2012. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket.


Csak zárt égésterű készüléket tennék fel, az alapján amennyire tájékozódni tudtam eddig.


Márkákhoz nem ragaszkodom, de noname kazánt nem tetetnék fel.


A lényeg, hogy egy jól működő, szükség esetén magára hagyható rendszer legyen.


Milyen kritériumokat kellene támasztanom a működéssel kapcsolatban?


Égáz, vagyis GDF SUEZ a mostani neve a szolgáltatónak.

2012. ápr. 10. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok az érdekelne hogy benn van e a gáz a házban vagy azt is most kötitek be?
2012. ápr. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A gáz már bent van a házban, csak konvektorok vannak, persze nem ott ahova a kazánt akarjuk.
2012. ápr. 11. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már benn a gáz nehogy kérjetek engedélyt meg ne csináljatok gáztervezést felesleges pénzkidobás.A kutya nem nézi hogy mit csinálsz a házon belül ha már egyszer van benn hivatalos gázod.Én sem csináltattam ilyeneket.Egy szobakonyha parasztházat örököltem 35nm eset ebben volt egy konvektor.Majd hozzátoldtam a házhoz még 60nm ert és elvittem a gázt mindenhova és kész.Csak egy megbízható szerelő kell.
2012. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt nem is gondoltam, hogy így is van ember aki megcsinálja.


Mennyit lehet megtakarítani ennek az elhagyásával?

2012. ápr. 12. 10:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem tudom pontosan mert ezzel nem is próbálkoztam.Nem kell minden szabályt betartani.Mint mondtam nálam hivatalosan benn volt a gáz egy jó gázszerelőt fogadtam aki nem kókler oda vitte a gáz ahova csak kértem kifizettem a munkadíjat és az anyagot és megcsináltam Majd bolond lennék tervezést engedélyeztetést fizetni.Egyébként is olyan követelmények vannak mindenre hogy azt már kész csoda és anyagi csőd kivitelezni.Ha láttál már régebbi fürdőszobákat szinte mindenhol ott van a hagyományos gázgojler.Persze nem jó mert az égés elvonja az oxigént és bajt okozhat.De nem hiszem hogy ez miatt tömegével halnának meg az emberek.Én berakattam a spejzbe ami a fürdő mellett van.Az égéstermék meg megy a padláson át ki a tetőn az udvarra.Plusz az új bojlereken van érzékelő ha égéstermék jön vissza autómatikusan lekapcsol.Tehát teljesen biztonságos.Mégsem szabájos.Hát hova tegyem a szomszédba?Ha ésszerűen csinálsz mindent nem lehet baj.Én nemrég építkeztem tehát megpróbáltam mindent szabályosan csinálni mégis csúsztatnom kellett egy kis pénzt ide is oda is.Ezért vártam meg míg a lakhatási engedélyt megadták a bővítésre és végre minden hivatalos volt akkor csináltattam a gázt.Hát ennyi ez a sok engedély csak a lenyúlásról szól.Ha a mostani követelmények szerint minden házat végignéznének az országban a házak 90 százalékából ki lehetne lakoltatni a családokat.Hát most hogy így kifejtettem a véleményemet kíváncsi vagyok mi a véleményed.
2012. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén nincs kialakult véleményem, de azt én is így gondolom hogy a régi készülékek, meg rendszerek között sok kutyaütő van és minden bizonnyal ezek valóban veszélyesek lehetnek.


Én egyenlőre kérek ajánlatokat, aztán meglátjuk. Ha nem vészesen drága csinálják csak meg a terveket, meg engedélyeztessék le szépen, legyen csak felelőssége annak aki a pénzt elteszi.


Ha a szakember számla meg engedélyek nélkül csinálja attól félek, hogy gondok esetén csak a jóindulatán múlik megcsinálja-e, más meg majd nem fog akarni hozzányúlni.

2012. ápr. 13. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!