Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd nem engedi kirázni...

A szomszéd nem engedi kirázni a szőnyeget. Van joga hozzá?

Figyelt kérdés

4. emeleten lakunk közvetlenül alattuk a 3.-on van ez a vénasszony...(bocsánat csak ideges vagyok!) és a múltkor elkapott minket a lépcsőházba..elkezdett veszekedni velünk,hogy az ő csendéleti nyugalmát megzavarjuk(könyvet szokott olvasni az erkélyen.) amikor kirázzuk a szőnyeget..eddig nem szólt érte pedig csináltuk ugyanúgy most valamiért ránk szállt,biztos unalomból hisz egyedül él.. most is kiráztam kb 1 fél órája,mert most értem rá takarítani! erre fél percre rá jön fel és csönget...ilyenkor este már nem ül kint az erkélyen!! :S

nagyon bogaras..:S ha legközelebb leszólít és letámad mit feleljek rá? :/

segítsetek!


2012. ápr. 10. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem örülök neki, ha a szomszéd piszka/szemete be esik a teraszomra! Te örülnél neki?

Porszívó?

2012. ápr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Én nem tudom, de az normális, h az alattad lakóra rázod a koszos szőnyeget? Én családi házban lakom, de nekem ez olyan furcsa.
2012. ápr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Láttam már olyat, hogy le van írva a házirendbe mikor lehet a szőnyeget kirázni. Mielőtt kirázod kukucskálj le ott van-e a nyanya és nyitva van-e az ablak. Ennyit meg lehet tenni a békesség kedvéért.
2012. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg társasházban laktam,még a porrongyot sem lehetett kirázni az erkélyen. A szőnyeget le kellett vinni a ház elé.

Nagyon sokan ültek az erkélyen, kint volt a kisbaba,vagy kiteregettek,és a por rájuk szállt.

A néninek van igaza,amikor ezért szól.

2012. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Másodikon lakok, és én sem mindig tudom megállni szó nélkül, amikor a felettem lakó a nyakamba rázza a mocskos szőnyegét. Teljesen mindegy, hogy éppen kint vagyok-e az erkélyen, vagy bent, azt a mocskot nekem kell feltakarítani az erkélyről, ha nem akarom a saját lakásomba behordani a cipő, papucs talpán.


Ha a földszinten laknál, és fölötted 4 emeletről mindenki hozzád szórná a saját szemetét, akkor is így beszélnél???

2012. ápr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én a 4.en lakom, 8 emeletes a ház. az alattam lakóknak be van üvegezve az erkélye, néha egy kisebb szőnyeget kirázok, de sztem te inkább menj le a ház elé, és ott csináld. abba nem szólhatnak bele, közterület.
2012. ápr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Általában a házirendben benne kell hogy legyen ez a dolog is.

Nálunk benne volt, azt hiszem szombat 10 és 14 óra között volt engedélyezve. Nem emlékszem rá, azóta elköltöztünk.

Olvassál utána, biztos nálatok is "be van szabályozva". Most az új helyen még nem tudtam utánajárni, de lementem az alattunk lakóhoz és szóltam neki hogy "csókolom, holnap reggel kirázom a szőnyeget". Utána mondjuk én becsöngettem hozzá és megkérdeztem, hogy nagy port csináltam-e, mert ha igen, akkor feltakarítom az erkélyt. De alattunk egy nagyon bűbáj néni lakik, nem fogadta el a takarítást.

2012. ápr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Ez nálunk is probléma, volt hogy a paplant ráztam ki pusztán reggeli levegőztetés céljából és máris felkiabáltak. Azóta a saját erkélyemen beül rázom és utána felsöprök, jobbat nem tudok. Kipróbáltam (ahogy javasolták), hogy a szemétledobóban végezzem ezt a műveletet, de ott százszor akkora por volt, mint ami a szőnyegemen, majdnem aszthmás rohamot kaptam.

Engem mondjuk nem zavar ha felettem rázzák, anélkül is rengeteg por száll be, főleg ha fúj a szél, annyival több vagy kevesebb, nekem tök mindegy, felsöpröm és kész.

Megjegyzem, a lakótelepen én még nem láttam embert aki az utcán művelné ezt, pedig több mint 30 éve lakom itt.

Ja, és kisebb rongyszőnyegekről van szó, amit lehetetlen porszívózni.

2012. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
...hogy mit felelj rá?....."El lehet költözni"!!!!
2012. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként el nem tudom képzelni, hogy egy átlagos háztartásban a szőnyegen több kosz termelődne, mint amit az utcáról a szél befúj. Így nekem oly mindegy, rázzák-e vagy sem, szerencsére még nem vagyok háklis öregasszony.
2012. ápr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!