Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Áram elszámoló számlát éves...

Áram elszámoló számlát éves leolvasásnál miért most küldték ki?

Figyelt kérdés
Csekk feladást mindig az interneten keresztül teszem, bediktáltam a jelenlegi óraállást. De nem gondoltam hogy egyből kiküldik az elszámoló számlát. Elvileg októberben van az áram leolvasása, általányt fizetünk, most kijött márciusban egy elszámoló számla 40 ezer forintról. Ez azért lehet mert ennyivel többet használtunk, mint amennyit fizetünk? Oda van irva hogy elszámolási időszak 2011. okt-től 2012. 03-ig.
2012. ápr. 15. 07:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk éves elszámolás van,nemrégiben olvasták le az óraállást és mi is most kaptuk meg a különbözetről a számlát. Valószínű ennyivel többet használtatok, majd magasabb lesz az ezévi átalány.
2012. ápr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nálunk is éves elszámolás van. Októberben szokták leolvasni, majd a különbözetről kiküldeni a számlát. De most kiküldték az elszámoló számlát ebben a hónapban kéne befizetnem, de a következő 3 havi számlán is ugyanannyi összeg szerepel, mint amit ezidáig befizettem minden hónapban. Tehát nem emelkedett.
2012. ápr. 15. 08:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem értem, nálunk mindig kiszámolnak egy új díjat az előző évi fogyasztás alapján, hívd fel őket telefonon.
2012. ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

Kicsit összekeveredtél úgy látom!

Először is: azt még nem tudhatod hogy emelték e a havi átalányt(bár az biztos hogy igen)hiszen az emelt összegű átalányt csak az éves elszámoló utáni hónaptól küldik amily esetedben május.Az emelést kiszámíthatod az éves számláról mert az új havi átalány(KWh-ban) rajta van az utolsó oldalon.Ami jelenleg kezedben van 3 havi átalány az még a régi és az nem szerepel az éves elszámoló összegben tehát azt és az éves számlát is be kell még fizetned(tehát 4 csekket).

Az éves elszámolás időpontja valószínüleg változott ezért küldték most ki így ezentúl márciustól-márciusig lesz átalányod.

2012. ápr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!