Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásbiztosításnál ügyintézés,...

Nyikiric kérdése:

Lakásbiztosításnál ügyintézés, kárfelmérés?

Figyelt kérdés

jelenleg a QBE biztosítónál van lakásbiztosításom. eddig még nem nem volt kár, de ne is legyen.

A legközelebbi fióktelepük 80-100 km van tőlünk. Ha jégkárom van például és az esőzés folyamatos meg kell várnom a megcsináltatásig a szakértőt, hogy jöjjön vagy azonnal hívhatok szerelőt és csak a számlát kell küldeni. Vagy ki jön a szakértő is. Mert olyat is hallottam, hogy xy összegig vannak biztosítók amelyek nem jönnek ki csak beküldöd a számlát és utalják a pénzt. Általában melyek ezek a biztosítók és mekkora összegig érvényesek ezek.



2012. ápr. 16. 18:05
 1/8 Pataki Éva válasza:
Kedves Kérdező! A biztosítóknál valóban van eltérés a kárrendezéssel kapcsolatban, de ez is állandó változásban van. Ahol én dolgozom, ott az ügyfél maga is bejelentheti interneten a kárt, de én is szívesen segítek.A kárenyhítést azonnal meg kell kezdeni, hogy nagyobb kár ne legyen, de a tönkrement, kicserélt anyagokat a kárrendező megérkezéséig meg kell őrizni.Nálunk 48 órán belül jelentkezik a kárszakértő, és felméri a kárt.Kisebb károknál előfordul hogy számla ellenében látatlanul fizet, de ettől bármikor eltérhet.
2012. ápr. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Aegonnál vagyunk ott volt üvegkárom (huzat becsapta az ablakot).

Gyorsan bejelentettem, majd fel is hívtam egy éjjel-nappalit, hiszen hálószobáról volt szó... Aznap kijöttek megcsinálni, de a régit előtte lefotóztam egy aznapi újsággal. A kibontott üvegeket otthagyattam. Másnap jött a kárfelmérő, megdicsért a régi ablak fotója miatt, el is kérte, ő csinált az újról és az üvegtörmelékről.


4 nap múlva utalták is az összeget. Fontos, hogy a számla teljeskörű legyen, azaz bontás, beépítés, festés-takarítás.

2012. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

átolvastam az egon és a jelenlegi QBE biztosító ajánlatát. Nem sok a különbség. Ami nekem nem tetszik a sajátban (és az aegonnál is így van), hogy vihar kárnál pl azt írja egy bekezdésen belül, hogy vihar kárnak minősül a szabályszerűen beépített és bezárt (nem kulcsra), megrongálódott nyílászáróján keletkezett kár. De a másik mondat rögtön, hogy nem minősül viharkárnak az épületek üvegezésében, külső festésében keletkezett károkat.


CSőtörésen belül nem térít :

- a vezetékre kapcsolt háztartási gép javításának, pótlásának költségét

- a melegvíz tárolók (bojlerek), tágulási tartályok, kazánok kilyukadása miatt felmerülő károkat.


Jégverés esetén:

- nem téríti a biztostó az épületek külső burkolatán, festésén, üvegezésében keletkezett károkat. Ezt a biztosít ó által itthagyott papírról idéztem. Pedig van üvegkárra is kötve biztosítás. Úgyhogy vannak dolgok amiket nem értek. És mindkét biztosítónál így van írva.


VAlamint ami nálunk nagy gond szokott lenni, hogy vegyes tüzelésű kazánt használunk. Na most köztudott, hogy a szivattyú áramról működik. És már nem egyszer jártunk úgy, hogy elvették az áramot, vagyis a forró víz nem tudott keringeni a rendszeren és a kazán okádta magából a forró vizet. Bár ez kétszer történt az emberem itthon volt. Én a kazán közelébe se merek menni ilyenkor félvén a robbanástól. Ha ilyen történik sem tudom mi lenne.

2012. ápr. 17. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Amiket itt felsoroltál, azok egyes biztosítási események kizárásai. Ha pl. az ablaküveg törése a viharnál ki van zárva az nem jelenti azt, hogy más biztosítási eseménynél nem térítik meg, ezt alaposan meg kell nézni.

A fal külső sérülései a legtöbb helyen ki vannak zárva, de az Allianznál pl. ezt tavaly tudom, hogy visszahozták.

A csőtörésnél azért nem térítik a felsorolt dolgokat, mert azokban keletkezett a hiba, kvázi elromlottak. Ez nem biztosítási esemény. Az így kiömlött víz okozta kár viszont az!

Az áramszünetnél a kazán miatt keletkező kárral ugyanez a helyzet!

2012. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Radocs!


Vagyis ha áramszünet miatt a kazánom felrobban és vele a ház vagy a ház bizonyos része is akkor nem térít a biztosító? Köszönöm a válaszod

2012. ápr. 19. 10:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem, félreérted! Ebben az esetben a kazánért nem fizet a biztosító, de minden másért igen!
2012. ápr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Radocs.


Még egy kérdés.:)

Az ebédlőmön két hatalmas ablak van 140 magas és 200 széles. Na most ezek szimpla üvegesek. És eléggé instabil az ablak. A fa szerkezet is teljesen tönkre van már menve. Mi van olyankor ha jön egy erős vihar és teljesen tönkreteszi az üveget és mint írom a fa szerkezet is nagyon gáz. Mi van ha nem csak az üveg törik ki hanem a fa szerkezet is megrongálódik. Ilyenkor csak az üvegfelületet fizeti a biztosító vagy maga az egész ablakcserét. Tehát számlára vennék két ablakot és annak is az árát valamint a kibontás és berakás költségeit is fizetné. Külön üvegkárra is kötöttünk az alapban lévő felett.


Köszönöm szépen

2012. ápr. 20. 15:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Kárbecslő nem vagyok, de józan biztosítói ésszel próbálok válaszolni:

Ha egy vihar vagy bármilyen "más" okból kirittyenne az ablak tokostól, akkor azt meg kell majd mutatni a kárbecslőnek a pótlást követően. Márpedig ő látni fogja, hogy annak a keretnek az állapota erősen véleményes, ezért szinte biztosan nem fogják kifizetni a kárt. Az az ablak egyszerűen tönkrement, ez nem káresemény! Az üveget azt gondolom, ilyenkor is kifizetik, de erre sem vennék mérget. Neked, mint biztosítottnak szerződésben vállalt kötelezettséged az állagmegóvás és kármegelőzés.

2012. ápr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!