Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakás eladást tervezünk, a...

Lakás eladást tervezünk, a probléma, hogy pár éve vásároltuk. Ha 5 éven belül adjuk el, valóban kell fizetni 25% áfát?

Figyelt kérdés
most tartunk 3 évnél

2012. ápr. 19. 14:20
 1/4 anonim válasza:
57%
Keress rá a neten az illetékfizetésre. Nem tudom mennyit, de kell fizetni.
2012. ápr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem, ha másik lakást veszel az eladott lakás árából, akkor nem. De nézz utána.
2012. ápr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ÁFÁ-t? Nem adófizetésre gondolsz? Eladás után úgy tudom, csak akkor kell szja-t fizetni, ha többért adod el, mint amennyiért vetted. Ha nem keletkezik "jövedelmed" az eladásból, akkor nem kell fizetned. Egyébként is évenként változik (csökken) a fizetendő adó mértéke és a legmagasabb 16%.


Belinkelek egy kalkulátort, itt meg tudod nézni, hogy keletkezik-e adófizetési kötelezettséged.


[link]

2012. ápr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mi örököltünk egy házat vidéken 4 éve, de nem volt rá szükségünk. eladtuk rá egy évre 11ért, és vettünk egy másikat 10.5ért, az eladásnál 10et írtunk a szerződésre, h ne kelljen adózni, és zsebbe kifizetett még a vevő 1 millát.


valami hasonló eljárással ti is megúszhatjátok a felesleges fizetnivalókat.

2012. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!