Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásvásárlás, de hogy is?

Lakásvásárlás, de hogy is?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én még suliba járok, de sikerült kb. 1 millió forintot összeszednem(ösztöndíj-nyári munka-bankrablás). Azt szeretném megkérdezni hogy ebből a pénzből lehetne valami apró 1 szobás-garzon-, de azért életképes lakást vásárolni, mert sz.tem albérlet helyett jobban jönne ki anyagilag, még ha először bele is kell fektetni. Igazából debrecen, szeged környékén gondolkodtam, de igazából országos szinten érdeklődnék. Illetve hogyha esetleg tudnátok ajánlatokat, azt is megkérdezném hogy egy ilyen vásárlásnál mire kell odafigyelni, nem igazán vagyok otthon a ház felépítésében szigetelés működésében, meg hogy pontosan mik is a fontos megvizsgálandó pontok a házzal kapcsolatban. Mit kérdezzek ki, mire kell odafigyelni, a ház melyik részére legyek érzékeny és érdeklődjek utánna? Illetve ezenkívül ha lenne saját ház az még milyen egyéb költségeket takarna? kell arra valamiféle adót fizetni, biztosítás mennyi lehet? vagy elég lesz majd csak a rezsit fizetnem ha már megvan a ház? Egyéb javaslatokat is várok amely lehetőséget ad hogy egyedül élhessek, de életképes üzlet.

Előre is köszi a válasszokat.



2012. ápr. 25. 08:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve ez mennyi papírmunkával járna, mennyi a lakás tényleges árán felüli plusz költséggel. Ui.: a bankrablás csak vicc volt.(igazából prostitúcióval foglalkozom-na jó nem is igaz...)
2012. ápr. 25. 08:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyaralókat találni 1 millió alatt,de szerintem még ha a folyosóvégén van a fürdő akkor se adnak ennyiért egy mini garzont.
2012. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hmmmm... igen, gondolom hogy ez a nagy átlag....Igazából keresgéltem online oldalakon, és találtam 1-2 lehetőséget ilyen áron, de kicsit irreálisnak tűnik ahhoz képest amit itt is olvasgatok az ár-lakás viszonyról, illetve nem tudom milyen "minőségű" házak lehetnek azok... Mindenesetre köszi a választ.... Valaki valamilyen tippet tudna adni a kérdéseimre, ha más nem a legutolsókra?
2012. ápr. 25. 11:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha suli mellett esetleg tudsz munkaviszonyt igazolni, akkor lakáshitel nem jöhetne szóba? Az 1M Ft az önerő, a többi hitel... mint ha albérletet fizetnél, de előbb-utóbb legalább a Tiéd lesz :) Ha erre nincs lehetőség, akkor pénzt betenni kamatozni, és valami olcsó albérletet kivenni akár többedmagaddal is.

1M Ft irreálisan alacsony ár, sztem ha kapnál is bármit, akkor az vagy átverés (pld. lakásmaffia), vagy olyan ház lenne, aminél még a végén a bontást is Neked kellene fizetned :S

Biztosítás attól függ, hogy mire kötsz - pld. csak ingatlanra vagy az ingóságokra is stb. és sztem a helytől is függ, ahol veszed. Helyi adókról esetleg érdeklődj a kiszemelt településen.

Amivel mindenképpen számolj, hogy a rezsi folyamatosan nő, és egy házra folyamatosan költeni kell... sajna... Ha a piros lámpa jövedelmez, akkor tartsd meg a tevékenységet, lesz helye a pénznek :D

2012. ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ...Igen a piros lámpás melók még nagy jövőt hozhatnak, ha más nem lehetek a szappanos fiú...
2012. ápr. 25. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!