Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásvásárlás? Ötletek?

Lakásvásárlás? Ötletek?

Figyelt kérdés

Fiatal házaspár vagyunk, a 20 as éveink legelején.

Van 2 millió spórolt pénzünk amit lakásra tettünk félre.

A férjemnek van bejelentett munkája, de csak minimálbérrel, mert a többit kézbe kapja, én is dolgozom, de nem vagyok bejelentve. Így a hitel valószínű nem nagyon oldható meg.

Pest megyében szeretnénk venni lakást, kb 30 percre megközelíthető legyen Bp.


Ha szocpolt igénylek, és úgy veszünk fel egy kisebb hitelt?

Vagy várjunk már 3-4 évet míg saját önerőből megtudjuk venni a lakást?


2012. márc. 5. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
A szocpol ahogy olvasta, nem túl barátságos. Úgy tudom, hogy csak az új építésű ingatlanokra lehet kapni, azok meg elég drágák, főleg Pest környékén. De azért nézzetek, érdeklődjetek utána. A hitelre mindenképpen szükség lesz.
2012. márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Béreljetek, jobban jártok. Még fiatalok vagytok, ráadásul így sokkal mobilabbak is maradtok. Mi is bérlünk, nekünk nagyon bevált, az egész társasház ki van adva bérbe.
2012. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kevés a pénzetek a szocpolhoz :(

A jogi szabályozását itt tudod elolvasni, millió meg egy megkötés van:

[link]


Az nem túl jó, hogy te nem vagy bejelentve, így ha babát vállaltok, nagyon kevés (havi 25eFt-ot) fogsz kapni. Úgyhogy a hitelnél ezt is kalkuláljátok bele.

2012. márc. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

5 milliós megtakarítással sem merek belevágni, nemhogy fejenként 1 millióssal!


Ilyen igények mellett, hogy pl max félóra Bp-től... Eldugottabb település nem túl népszerű felén vagy egyszerűen csak valami iszonyú régi ház/lakás kapható. Azzal meg az lesz a baj, hogy folyton a felújításra költhettek...


Két főre jobban megéri egy olcsó albérletbe menni, és spórolni...

A lakásért és a jólétért meg is kell dolgozni, nem csak úgy hitelből és segélyből várni a jószerencsét!

2012. márc. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Kedves" Kovácsné Zsanett!


Idézem leveled:

"Képzeld megdolgoztunk ezért a 2 millió forintért is, nem úgy kaptuk! 19 és 21 évesek vagyunk!

Még ha várunk 4 évet simán meglenne a lakás, csak feltettem egy kérdést, hátha tud valaki segíteni.

De köszi szépen!"


Válaszom:

Senki nem mondta, hogy nem dolgoztatok meg érte. Ha annyira tudod a frankót, akkor ne itt várd a tanácsokat, és ne küldözgess agresszív leveleket!

Kérdeztél, vettem a fáradtságot és válaszoltam, mert elég sokat láttam és tapasztaltam már. Ha szétnézel az ismerősök közt, vagy bekapcsolod a tv-t/rádiót, akkor biztosan hallani fogsz olyan fogalomról, hogy "bedőlt lakáshiteles"...


Két húszéves, egyik minimálbérrel, másik feketén, minimális tartalékkal, ha hitelből vesz ma egy 7-10 milliós lakást, akkor teljesen esélyes arra, hogy a bedőlt lakáshitelesek számát növeljék! Ha ezt szeretnéd, akkor mindent bele!


Én megértem mi az a minimálbér vagy fekete munka, sajnos ez van ma hazánkban, ismerős. De a bank nem fogja megérteni! És ha kapsz is hitelt, be kell tartanod az aláírtakat! Nézz szét, hogy ma hányan vannak, akik nem tudják teljesíteni ezt! Aláírtak egy hitelszerződést, és nem fizetnek. Az pedig magánügyük, hogy miért nem.

Lehet arra hivatkozni, hogy megszűntek a munkahelyek, de ez lényegtelen, nekik be kell tartaniuk, amit aláírtak! Mégsem teszik és százezrével síránkoznak állambácsinál...

Sajnos nem az az ország ez, ahol biztosak lehetünk abban, hogy a mai munkahelyünk 5-10 év múlva is meglesz és alkalmazni fog. Újat találni pedig éppolyan bizonytalan.

Sajnos a munkahely nem jár alanyi jogon...

Ajánlom, hogy vedd mindezt figyelembe, és igen, várj még 3-4 évet legalább, akár albérletben, akár szülőknél. Vagy puffogj és vedd fel a hitelt, csak aztán ne sírj te is segélyért!

2012. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam, hogy szeretnénk felvenni hitelt, nem is engednék se a szülők se mi nem akarunk belemenni, én csak ötleteket kértem.

Semmilyen agresszív levelet nem írtam, távol álljon tőlem!

Albérletbe lakunk már 1 éve, jól megvagyunk köszönjük, csak szeretnénk előre haladni, nem tudom ebbe mi a baj.

Házaspárként szülőknél nem épp a legjobb megoldás:) bár nem is vagyunk rászorulva hála Istennek!

Senki nem puffog, és nem megy bele hitelekbe.


Köszi szépen, mégegyszer!

2012. márc. 5. 13:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne vegyetek lakást. A létező legrosszabb befektetés. Az egy dolog, hogy bedőlhet a hitel, de arról az átlagembernek fogalma sincs, hogy mennyit nyerhet, ha inkább albérletezik és félreteszi a pénzt. Ha van 10 millátok, és nem vesztek lakást belőle, akkor évi 800 ezret kamatozik. Persze minden évben egyre többet. Az albérlet meg kijön évi 800 ezer alatt, főleg hogy a fenntartási költségek sem titeket terhelnek.
2012. márc. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha még vásárlás előtt vagytok, érdemes elolvasni: [link]
2012. ápr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még mindig nyomottak a lakásárak. Túlkínálat van, bár állítólag 2011-ben jóval többet forgalmaztak, mint az előző években. Summa-summárum: most éri meg inkább venni, mint halogatni. Itt soha, semmit nem lehet kiszámítani, tehát tervezgetni se nagyon érdemes.
2012. ápr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az albérlet totális pénzkidobás. Mellette nem, vagy csak alig lehet spórolni. Egyik családtagom is 8 évig "albizott", több milliója ment el így ahelyett, hogy akár egy garzont vett volna első lakásnak. Mert kezdetnek még az is jó. Idővel tovább lehet lépni egy nagyobba. Tehát sajátot, akármilyen szerényet is, de sajátot!
2012. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!