Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Magánszemélytől vagy ingatlan...

Magánszemélytől vagy ingatlan közvetítőtől vennél/vettél inkább lakást? Legközelebb is így csinálnád-e?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok, előnyök és hátrányok érdekelnének.

2012. jan. 23. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Magán. Olcsóbb, nem kell fizetnie az ingatlanosnak, így jobban lehet alkudni.
2012. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kerria ***** válasza:

Szintén magán, de ingatlanos hirdette. De én így nem fizettem neki, csak a magánszemélynek, ő meg adta a jutalékot az ingatlanosnak.


Magánszemélytől jobb, egyszerűbb, praktikusabb.

2012. jan. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Magántól.

(És inkább valami ügyvédnek fizetnék, hogy megszakértse a szerződést és egyebeket, mint ingatlanosnak a közvetítésért...)

2012. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak magánszemélytől.

Az ingatlanosok 3-6%-ok rátesznek,így egy 20 m ft-os háznál/lakásnál ez sokszor 1-1,5 mft..

2012. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Martin84 ***** válasza:
Ha nem akarsz sokat bajlódni (meg költeni a lehetőségek felkutatására) a vásárlásnál, akkor ingatlanos: ár nem drágább, mert azt az eladó fizetni Magyarországon, de legalább nem futsz bele nagy tartozásba vagy egy felbukkanó tulajdonostársba. Az ingatlanos többet mutat, legalább elmondja mindegyik előnyét és hátrányát is, a magáneladók meg elrejtik a hibákat. Én ezt tapasztaltam. Ja, Otthon Centrumnál vettünk, nagyon meg voltunk elégedve, ha kell, megadom az ügynökünk számát, mert zseni a srác!
2012. jan. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem pont az OC-vel,DH-val, volt rossz tapasztalatunk.

Az árat valóban a vevő fizeti,de hogy is:

Míg a tulajdonos árulja mondjuk 10 m ft-ért,addig az ingatlanirodák 11-ért.Névlegesen valóban nem a vevő fizeti,de gyakorlatilag ő..

A felbukkanó tulajdonostársak kivédese,stb,stb. pedig nagyon egyszerű:Meg kell nézni a tulajdoni lapot(ingyenesen bármelyik földhivatalban bele lehet tekinteni).

Amikor vásárolóként mentünk ingatlanossal,akkor sem volt egyszerűbb:

Plussz egy emberrel kell időpontot egyeztetni,ráadásul csupa,számomra nagyon hasznavehetetlen dolgot mondott(pl.erkélyen milyen jókat lehet pezsgőzni,csak azt elfelejtette,hogy egy totál forgalmas útra néz...)


Úgyhogy szerintem mind az eladó jobban jár,mind a vásárló,ha nem lép kapcsolatba velük..

2012. jan. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én annak idején, pár éve lakást vásároltam, de akkor megfogadtam, hogy inkább fizetek az ingatlanosnak, mert rengeteg szabadságom elment arra, hogy papírügyeket intézzek, órákat álltam sorban a földhivatalban, azt sem tudtam, hogy melyik bankba menjek hitelért, ja és legalább 6 lakást néztem meg, és már tele volt a hócipőm az egésszel. Ma már én is ingatlanosként dolgozom. Az előnye az, hogy nem lesz átjáróház a lakásból, ami eladó, mindent a mi irodánk intéz az ügyfélnek (hitel, biztosítás, ügyvéd, földhivatal, stb.) Illetve rendelkezünk egy olyan programmal, ami alapján a rendszer kikalkulálja, hogy csak olyan vevőt viszünk az eladóhoz, aki rendelkezik a megfelelő anyagi háttérrel. Nem DH, nem OC, kis ingatlaniroda vagyunk és talán a legjobb árral dolgozunk.
2012. márc. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ami jó az ingatlanosban: tényleg megszűri az érdeklődőket. Nem fog egy népes család hívás nélkül rádrontani, hogy a kezüket se tudd nézni...


"Illetve rendelkezünk egy olyan programmal, ami alapján a rendszer kikalkulálja, hogy csak olyan vevőt viszünk az eladóhoz, aki rendelkezik a megfelelő anyagi háttérrel."


ez mi ? BAR lista? el nem tudom képzelni, ez mi lehet...


Viszont az ingatlanos nem vállal semmire felelősséget.

Ha el hitted, hogy pl. jó ott pezsgőzni, mert el akartad, akkor is csak te fázol rá. Vagy bármi komolyabb műszaki paraméter.

2012. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha az eladó fizeti az ingatlanosnak a jutalékot azt is beszámítja az ingatlan árába!? Magam intéztem egy ingatlancsere ügyletünket és teljesen kizártam az ingatlanosokat.
2013. máj. 20. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nálam ingatlanos közreműködésével történt vétel, csak éppen elfelejtette közölni, hogy két végrehajtás is van az ingatlanon, csakhogy ez a probléma szerződéskötéskor derült ki, s mivel a volt lakásból költözni kellett, így nem volt más megoldás.
2013. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!