Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Utcafrontos ház (előkert...

Utcafrontos ház (előkert nélküli) csendes utcában. Laknátok benne? Vennétek ilyet? Főleg akik laktak/laknak ilyenben.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Nagyiéknak ilyen van, nagyon kellemes. Én simán vennék, ha a környék egyébként tetszik (tehát tényleg csendes, családias). Sőt, szerintem jobb is, ha nincs előkert, annál nagyobb kertrész marad hátul, ami sokkal jobban használható, hiszen pl. nem fekszel ki napozni az utcafrontra... Szóval az előkert az lehet szép, de nekem többet érne, ha a hátsókert nagyobb.
2012. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, mi most átmenetileg ilyenben lakunk anyuéknál (mi lakásunkat felújítjuk), nekik a nappalijuk van az utcafront felé. Ha az utcafrontnál kell aludnotok, akkor nem túl szerencsés, én legalább is minden reggel cipőkopogásra, motorra, autóra ébredek (mivel csendes utca, ezért 1-1 autó is baromi hangosnak tűnik :))

Ha itt laknánk, és ez lenne a nappalink, akkor engem zavarna, hogy hamar le kell húznom a rolót, hogy ne lássanak be akik jönnek-mennek a ház előtt.

Viszont tényleg hatalmas hátul a kert, és ha elől csak olyan szobák vannak, amit keveset használtok, akkor nagyon jó lehet!! (pld. sokkal jobban zavarna, ha csak előkert lenne, és oda kellene kifeküdnöm napozni :))

Amúgy mi panellakók vagyunk, annak minden örömével és bánatával :), viszont nekem ott is fontos, hogy szemből ne lássanak be, és ne kopogjanak a fejem felett-alatt-mellett...

2012. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mi városunkban szinte csak ilyen házak/telkek vannak. Mi egy nem túl forgalmas és egy nagyon csendes utca sarkán lakunk. A hálószoba nyitható ablaka a csendes, a fix a másik utcára van, a fiunk szobájának a nyitható ablaka az udvarra a forgalmasabb utcától kb. 1 méterre van, a fix pedig arra az utcára. Előtte egy pici közben laktunk tetőtéri hálóval a közre néző ablakkal, éjszaka 0 forgalommal. Ahhoz képest szokni kellett a zajt (főleg nyáron péntek-szombat éjszaka), de ha újra kezdenénk is ilyen elrendezésűre építenénk a házat. Hátrafelé a nappali hatalmas ablakai, terasz kétszárnyas teraszajtóval vannak. Nekünk jó így.
2012. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha, köszi szépen! Jelen elrendezésben a gyerekszoba és a nappali nézne kifele és abszolút csendes, kisforgalmú utca, jó környék. Engem nem zavarna az előkert, sőt azt se bánnám, h a ház kert végében lenne :)
2012. ápr. 25. 13:25
 5/5 anonim ***** válasza:

A szüleimnek is előkert nélküli háza van. Az utcára néz a két háló. Szerintem nincs ezzel gond. Este becsukjuk a spalettákat, ez már csak azért is jó, mert télen plusz egy réteg szigetelés az ablaknál, valamennyit tuti számít a fűtésszámlán. Nyáron kissé kellemetlen, mert akkor az utcára van nyitva az ablak, de csak a felső, így nem olyan vészes. Meg mondjuk mi nyáron úgyis a teraszon alszunk, egyrészt ott kellemesebb az idő, másrészt hatalmas feeling a csillagos ég alatt aludni :)


Én gond nélkül vennék ilyet, nem érzem, hogy annyival rosszabb lenne. Előtte előkertes házunk volt, de hamar meg lehetett ezt is szokni.

2012. ápr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!