Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan válasszak csendes...

Hogyan válasszak csendes lakást következő otthonunknak?

Figyelt kérdés
Most vagyunk ingatlancserében és előző lakásunkat részben azért adtuk el, mert a szomszédok nagyon zajosak voltak a falak pedig vékonyak, illetve ők non-stop az ablakaink előtt cigiztek a folyosón, ahonnan minden behallatszott.
2010. jún. 2. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem házat,hanem lakást akartok venni,akkor sehogy. Legfeljebb azt tudod megnézni,hogy csendes környéken van-e,ne legyen a közelben kocsma stb. A lakótársakat nem tudod megválasztani. Ha most esetleg mindenki rendes,csendes,lehet,hogy egy tulajcsere után randalírozó szomszédod lesz.
2010. jún. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Többször, különböző napszakokban kell megnézni a lakást. Az enyém pl. kimondottan csendes lakókkal van körülvéve, alig venni észre hogy léteznek, ja és eladó, de én is félek hogy ha máshová költözöm, milyen lesz a helyzet..
2010. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem hiába vannak csendes szomszédaim,viszont a tömegközlekedés miatt állandó zaj van,és miután mindig nyitva van az ablak,hallom is folyamatosan....esténként a vonattól félévig nem tudtam elaludni időben,aztán már megszoktam,és ha vidékre utazom,már szinte hiányzik a zaj..szerintem alkalmazkodás kérdése..Ha egy zajosabb környéken lenne egy csodaszép lakásod,amit imádsz,kibírnád:)))

De egyébként én ha csendes helyet szeretnék,akkor külvárost választanék,illetve belső utcát,amely védve van a zajoktól,autóktól:)szmogbtól.

2010. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha van autótok, minél messzebb az emberektől! Én ezt javaslom. Mondjuk egy szép tanyát válasszatok. A nyugalom a legfontosabb szerintem.
2010. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

költözz a mi házunkba! :) panel, de ennél normálisabb szomszédokról még hírből sem hallottam! persze nem ismerem mindet személyesen, hiszen 32 lakás van, de soha nem volt bajom egyikkel sem, többnyire nyugis öregek, vagy kulturált fiatalok.

a tanya nagyon romantikus gondolat, sok álmodozó panellakó azt hiszi, hogy az a tuti, de ha ott lenne egy hétig sztem a falat levakarná.

én pl. imádok a városban lakni, az alapzajhoz meg hozzá lehet szokni.

2010. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Először a környéket nézd meg, ne fő út mellett legyen, mert az zajos. Mi albérletben a 2.-on laktunk és mindent hallottunk amit csak lehet, főleg a wc volt zavaró, reggel arra ébredni hogy fölöttünk mintha valami zuhatag lenne meg hangos csurgás. Mikor fürödtem, hallottam, hogy fölöttem a szomszéd is éppen a kádban lubickol. Majd elköltöztünk, egy legfelső emeleti lakásba. Itt semmi zaj nincs! Szó szerint. Mintha senki nem lakna a közelünkben. A legfelső emeleten nem lehet hallani az alattunk lévőket. Csak ők minket :).De az előzőekből okulva vigyázunk, hogy ne zavarjuk az alattunk lévőket feleslegesen. Ha újra költöznék, csak legfelsőre mennék.
2010. jún. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Serenitas válasza:
Én nemrég költöztem egy 4 emeletes társasház 4. emeletére. Álmomban sem gondoltam volna, hogy az alattam lakók "székhúzogatását", vagy mit, ennyire fogom hallani. Iszonyatosan csikorog, gondolom fa székek, és járólap van alattuk. Persze őket nem zavarja. Úgyhogy nagy tévedés, hogy a legfelső szinten lévő lakás tök csendes!!!
2014. szept. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!