Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi kasszát hogy kezelitek...

Családi kasszát hogy kezelitek? közös számla ugy vagy mindenkinek külön számla? hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Párom nem akar közös számlát nyitni ami számomra nagyon fura hisz férj és feleség vagyunk. van nekem is számlám neki is.

Gyereknek Nyitotatok e valami számlát amire esteleg havonta valamennyit utaltok?


2012. máj. 4. 07:58
 1/6 anonim válasza:
Külön bankszámlánk van, de pl a férjem kártyája általában nálam van, mert ős sokszor van külföldön (van külön másik banknál olyan kártyája, amit kint is tud használni) Nincs külön kasszánk, nincs "én pénzem, te pénzed". A kislányunknak minden hónapban teszünk félre egy kis összeget, amíg megoldható, egy külön számlán.
2012. máj. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekünk külön számlánk volt még házasság előtt, azon nem változtatunk, a gyereknek meg ott vannak a megtakarításaink, amik egy harmadikon és negyediken vannak, mert akkor az volt az előnyösebb, amihez inkább próbálunk tenni, mint venni róla. De ez nem azt jelenti(a külön számla) hogy csak az enyémről vagy csak az övéről veszünk le, hanem mikor kinek van több, kevesebb, mire költünk stb
2012. máj. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Közös bankszámlánk van, tehát egy folyószámla 2 kártyával. Közösen kezeljük a pénzt is, én fizetem be a csekkeket, de nem nézzük, hogy ki mikor mire mennyi pénzt vesz fel, a nagyobb dolgokat úgyis együtt vesszük. Régebben volt sms szolgáltatásom, hogy tudjam mikor van pénzmozgás a számlán, így mindig tudtam, hogy mikor mennyit vett le. Az őt is zavarta kicsit, így megszüntettem. Gyereknek a startszámlára utalunk havonta, változó összegben.
2012. máj. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Párom egyéni vállalkozó. Neki van egy számlája, de az a vállalkozáshoz tartozik.

Ő általában kp-t ad nekünk. Nekem 3 számlám van, abból egy a lányunké.

Egyébként általában én vásárolok, de azt is kártyáról teszem, tehát az "én pénzemet" költöm/költjük.

Ettől függetlenül nincs külön pénz, mivel ha akarnám, elvehetném a párom kp-ét..

2012. máj. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk külön számla van,de a párom kártyája is nálam van:ezt ő akarta így,mert tudta,hogy nem maradna meg nála a pénz.Megtakarítási szlánk nincs,mivel nincs miből,nekem 50eFt a Gyedem,párom 100eFt-ot se keres és albérletben lakunk,hitelünk is van.

Amúgy én nem vagyok híve a közös számlának,anyuméknak az van,hát én semmi előnyét nem látom,csak az egymás felé való állandó elszámolási kenyszert,hogy kinek mire kéne a pénz.

2012. máj. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Külön számlánk van. Ezek már régóta megvannak, minek nyissunk még egyet? Bevásárláskor az fizet, akinek épp kéznél van a kártyája.

A nagyobb, 10 ezer ft fölötti kiadásokat megbeszéljük, de ha pl. nekem kell egy cipő és már nincs a számlámon pénz, akkor ő veszi meg, vagy ad rá pénzt, és ugyanez fordítva is működik.

2012. máj. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!