Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj lehez abbol ha tul gyors...

Baj lehez abbol ha tul gyors az uteme a hozzataplalasnak? Nem birok anyukam elveivel!

Figyelt kérdés

2hete kap a kisfiam delelott gyumolcsot eddig csak almat es az oszibarackot kostolta, az almaba reszelek neki fel haztartasi kekszet is. En kezdtem szep fokozatosan es most vagyunk ott hogy mar megeszik egy kisebb almat egyszerre de meg ker utana cicit. Ez igy a tizorai neki.

Az oszibarackot meg csak kostolja de azt me, nagyon szereti.

Na most anyukamnak nagyon tetszik, hogy mar o is tudja etetni a picit (eddig csak anyatejes volt csak cicibol hajlando enni) es annyira tulbuzgo hogy ma nagyon kiakasztott. Naluk ebedeltunk, es kerdezte hogy adhat e a kicsinek enni. En meg mondtam hogy nem mivel delelott mar evett gyumit, es ebedre csak cici lesz. Kozben a nagyfiam rosszul erezte magat felvittem az emeletre lefektettem. Mire visszamentem anyu lekesen tomte a picit almas sutotok purevel uvegessel, hiaba mondtam neki hogy ne csinalja. A torpem ette volna de en nem engedtem neki. Apu meg elkezdte mondani, hogy anyatok nektek is ezt adta megsem lett semmi bajotok blabla... Jo lehet hogy tulreagaltam, de megis az en gyerekem nekem kene felnevelni nem? Eddig nem volt baj de most elore felek, lattam a hutoben hogy vett egy csomo bebeietelt amiben olyanok is vannak amiket en meg nem is adnek neki, pl banan, meg gabonafelek. Ja es ugy etette hogy az oleben ult semmi partedli tiszta maszat volt, kezeben jatek. Tudja pedig jol, hogy mennyire nem akarom ezt , mert a nagyfiamnal az eves nagyon el ett rontva ma sem hajlando asztalnal enni csak menet kozben.

Sosem gondoltam hogy ebbol lesz majd konfliktusunk, elso babanal mar nem tudom talan a tapasztalatlansag miatt jobban hallgattam ra. Most meg olyanokat mond hogy egnek all a hajam. Pl hogy vegre eszik valami taplalot ez a gyerek, mert olyan kis vekonyka biztos vizes a tejem azert. Most ezt hajtja hogy vizes a tejem... 6honapos amugy.


2012. márc. 10. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell rohanni, de nem is baj az (részben persze) amit édesanyád csinál. Ezek a babakaják nem egészségtelenek emiatt ne aggódj, a gabonás és a banános is nyugodt szívvel adható. Nem baj, ha kóstoltat a gyerekkel, hagy tegye. Ha már van egy gyerkőcöd ne legyél ilyen földhöz ragadt. Viszont te állj ki amellett, hogy a gyerek csak a székben ehet előkével és ha újat akar adni akkor csak pár falatot. Ez kompromisszum kérdése, úgysem vagytok mindennap a nagyinál.
2012. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja es nem erti miert akarok neki hazi almat adni meg magan fozni, mikor mar olyan jo bebietelek vannak... Mert olyan savanyu almat adsz neki fuuuj... (mondja o aki egy presszokaveba 4 kockacukrot tesz) de ha a babam szereti akkor jobb a hazi nem? Vannak olyanok amibol veszek bebietelt pl most nem nagyon van oszibarack a boltokban. Vagy a husis kajakbol szerettem mert en itthon nem tudom annyira pepesre csinalni a husit. De elsosorban amit lehet magam szeretnek fozni neki, foleg szivesen eszi.
2012. márc. 10. 22:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Szegénykém!!! Nagyon megértelek, pedig nem is vagyok hasonló helyzetben! Ne hagyd magad, banán, gabona féle nem való így az elején, mindent jól érzel! Nem lesz könnyű, és későbbiekben is sok vitátok lesz, de akkor már te is lehetsz kicsit lazább, akkor már nem árthat akkorát mint most, max. neked nem tetszik. Az esetek nagy részében egyébként most sem ártana semmi, amit a nyagyik csinálnak, de akkor is hajmeresztőek néha:) Nos, kitartás, és ez a te gyereked, itt a te szavad szent, mások véleményét pedig azért jó meghallgatni, néha mondanak jót is.
2012. márc. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A tulajdonképpeni kérdésre pedig a válasz, hogy nem jó, ha gyors a hozzátáplálás üteme.
2012. márc. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én veled értek egyet azokban az elvekben, amit leírtál (hozzátáplálás tempója, etetőszékben evés, elsősorban házi készítésű ételek stb.). De ha nem értenék egyet, akkor is azt mondanám, hogy a te gyermeked, te neveled. Hallgatsd meg anyukádat, majd mondd el neki, miben miért nem értesz egyet vele és aztán csináld úgy, ahogy te legjobbnak látod.

Ha nem közös háztartásban éltek, akkor úgyis legtöbbször te fogod azzal s úgy etetni, ahogy te szeretnéd. Ha néha anyukád öléből eszik hót maszatosan, attól nem fog "elromlani". Viszont ha ragaszkodsz valamilyen étel későbbi bevezetéséhez, azt egyérteműen add a tudtára.

Ne aggódj, hipp-hopp eltelik ez az 6-7 hónap és már mindent ehet, így nem lesz annyi konfliktus az evés miatt.

2012. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hat igen a baj az hogy ugymond anyu olyan kozel lakik hogy papucsban is at tud jonni, es neha meg is jelenik keres nelkul igaz csak akkor ha tudja hogy a ferjem nincs itthon mert a csaladi eletbe nem mer beleszolni:) pl csinal olyanokat hogy hoz kajat mert nekem biztos nincs idom fozni( meg se kerdez elotte) vagy felhiv hajnalban hogy vigyem am ki a kukat mert kukanap lesz... Gyerekkent kezel meg engem is. Es csak azert vagyok vaskalapos mert igy szinte naponta talakozunk. A nagyfiamat is kozosen rontottuk el, a kicsit nem szeretnem. Kepes kiskanallal meg leveses tanyerral kergetni a nagyot hogy egyen es eteti jatek kozben pedig o mar 5 eves. Addig jutottam vele, hogy ezt csak az o hazaban csinalhatja nalunk nem. De nagyon durva hogy megkerem hogy ezt vagy azt ne engedje ne csinalja es mar ott elottem rogton azutan nem tartja be a keresem. Osszeveszni nem akarok vele, mert amugy meg barmikor szamithatok ra ha tenylEg gond van vagy vigyazni kell valamelyik torpere.
2012. márc. 10. 22:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva!!!

Nekem anyósom volt ilyen, aztán "szépen" összevesztünk. Egy ideig egyáltalán nem találkoztunk, most már kezd rendeződni a dolog, de mindennapos találkozgatás szóba se jön....

Az én szüleim is tudnak néha alkotni, de velük meg lehet beszélni, hogy én nem úgy szeretném nevelni a lányomat, és akkor azt ők megértik és nem tesznek keresztbe. Ez azért érdekes amúgy, mert most náluk lakunk... Múltkor apum mondja a lányomnak, hogy "rágd meg" - nincs még őrlőfoga. :D Kérdeztem aputól, hogy mivel rágja meg? - erre ő: Ja, de rég voltatok ilyen kicsik, már el is felejtettem, hogy fog nélkül nehéz. :D :D :D

Jót röhögtünk. De amit a te anyukád csinál, azon nem röhögök... :S :(

Nem tesz jót a gyerekeknek, hogy mást szabad a nagyival, mint amit anyával. Az a legnagyobb gond ezzel, hogy aláássa a tekintélyedet. Ő lesz a jófej, te meg a szigorú-gonosz-boszi... :(

És a hozzátáplálás kérdésében veled értek egyet! Nem kell egy 6 hónaposnak össze-vissza zabálni mindenfélét, kóstolgatnia már ideje. :) Abban is igazad van, hogy friss gyümölcsöt adnál neki inkább, viszont a bébiételek jóminőségűek, nem kell mumust csinálni belőlük. Van olyan helyzet és időpont, amikor nagyon jól jönnek, de tényleg felesleges állandóan azt adni.

2012. márc. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én leszek az ellenzék :)))

Szóval szerintem örülj neki, hogy ilyen az anyukád!! És hogy van. Apukám pár hónapja halt meg, szegény néha nagyon kiakasztott, de most inkább azt mondom, hogy most is akasztana ki :( Anyukád nem akar rosszat Neked, sőt szeretetből és gondoskodásból visz ennivalót, mert nincs időd főzni, telefonál, hogy rakd ki a kukát. Én örülnék, ha valaki felhívna, mert sokszor elfelejtem kirakni. :) A hozzátáplálásról meg annyit, hogy már 6 hónapos a babád, akkor nagy bajt nem tehet. És hát Apukádnak is igaza van, hogy felnevelt téged is és semmi bajod nem lett. Csak sajna most minden annyira túl van lihegve, hogy az anyukák azt hiszik, ha a gyerek eszik egy falat kenyeret, vagy bármit, akkor már meg van mérgezve a gyerek. Szóval szerintem kicsit lazább legyél, semmi baja nem lesz a babádnak. Lehet Te is ilyen leszel majd a gyerekekkel majd, ha felnőnek :) Én tuti ilyen leszek :))

2012. márc. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi rosszat nem csinál Anyukád.

6 hónapos a baba, ha bébiétellel készül a mamád, nem fog ártani :-)

Egyáltalán nem biztos amúgy, hogy a saját "gyártású" almával jobbat teszel, mit az üvegessel.

Persze a szoptatást ne add fel, hiszen az a legjobb a Babádnak, de gyümölcsöket, zöldségeket kaphat már, nagyfiú :-)

2012. márc. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel még csak most kezdted a hozzátápit, nem túl jó a hirtelenkedés. Bár baja nem hinnén, hogy lesz tőle. Én a kóstoltatást sosem vittem túlzásba, nem tartottam az 5 napokat. Ebből sem volt gond. Viszont azt én sem szeretemm (és nem is tűröm) ha valaki a kimondott kérésemet nem veszi figyelembe. Elhiszem, hogy senkit nem a rossz szándék vezérel, de akkor is. Már 13hós a lányom, meg se tudom mondani, mióta szekálnak vele vendégségben, hogy jajjj, adjál neki belőle, finom, direkt úgy főztem... pedig tudják, hogy viszem az ételét. Persze van, amiből adok neki, de azért sertéspörkölt 4 foggal...nem a lányom kategóriája. Nem egyszerű, de próbálj meg kitalálni valamit, és megbeszélni anyukáddal, hogy márpedig te nem így szeretnéd, és legyen kedves neked abban segíteni, ahogyan te akarod.
2012. márc. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!