Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan jön ki az ezüstből az...

Hogyan jön ki az ezüstből az elszíneződés?

Figyelt kérdés
Pedig sehova nem ejtettem, semmit nem csináltam vele, egyszerűen csak nem hordtam már egy ideje, vagy fél évig, 1 évig, aztán elővettem (rendes dobozban van, lezárva) és foltos. El van színeződve. Beletettem mosogatószeres vízbe, azt pedig forraltam kicsit, de az elszíneződés rajta maradt. Mit tehetnék, hogy kijöjjön belőle az elszíneződés? Sima ezüstlánc, vékony.

2012. máj. 11. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt csináld meg, és szép lesz a láncod.

2012. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet, mindenképpen kipróbálom :))
2012. máj. 11. 19:41
 3/4 anonim válasza:
szódabikarbóna, vagy fogkrém, fogkefével enyhén dörzsizve
2012. máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Fogkrémmel ne, mert (fajtától függően) tele lehet mikroszemcsékkel, amit az ezüst felülete nem szeret!

Első módszer jól működik, kémiai reakció eredményét tehát ellentétes hatásúval tüntetünk el, nem mechanikusan.

Annyi kiegészítés, hogy jobb, ha nem üvegedénybe megy az alufólia, hanem olyanba, amiben lehet melegíteni, forralni a vizet, hiszen a hő gyorsítja a reakciót hamarabb kész lesz), míg üvegben csak hűl idővel...

2012. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!