Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől tehetném a virágaim...

ANDREA21 kérdése:

Mitől tehetném a virágaim leveleit fényesebbé?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Sörrel kell lemosni.
2012. máj. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt már hallottam, csak nem tudtam elhinni. TÉNYLEG???
2012. máj. 22. 08:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Sörrel mosás eredménye nálunk:


A tranzakció után szép fényesek lettek, és ez tartós volt, nincs nálunk nagy por. Sőt az őszi sörös mosás még mindig látszik némelyik növényen.

De nekem nem tetszik...

Ugyanis olyan, hogy gyakorlatilag rászáradt a sör, és annak maradványa csillog. Előtte pedig azt hittem, hogy lemosom sörrel, azt kissé talán beszívja a levél és a többsége elpárolog, aztán a sör hatására a növény fényesebb felületet fog produkálni. De nem ez van, hanem csak a rászáradt sör fénylik. Egyszerűen nem tetszik.


Sőt tapasztalatom szerint nem bírja bármelyik szobanövény!!! Vitorlavirágaim gyönyörű sűrűek voltak és virágoztak is tavaly. Aztán a sörös törlés után bebarnultak a levelei és leszáradtak. Csak a közepén lévő újabb hajtások maradtak meg, amelyeket akkor még nem kezeltem sörrel. Próbálják összeszedni magukat, de idén biztosan nem fognak virágozni olyan kicsik lettek...

Egyébként szivacsot mártottam sörbe, kicsavartam, és úgy törölgettem a leveleket, nem ment sok sör rá.


Többé sosem fogom ezt alkalmazni. Sokkal természetesebb, ha tiszta vízzel mosom le őket, vagy kiteszem egy csendes esős napon, hogy attól tisztuljanak meg, az mindig működött korábban.

2012. máj. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Baba olaj, testápoló, napolaj, hajlakk, szilikon spré.
2012. máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A sör valóban szépen fényessé varázsolja a leveleket,énis szoktam használni,de eléggé hosszadalmas meló,és mint egy előző válaszadó is mondta,nem minden növény bírja.Ezt én is tapasztaltam.

Nálam a bevált módszer,minden héten egy zuhanyozás az összes virágnak.

Szépen egyesével berakom őket a kádba,és nem hideg és nem meleg vízben óvatosan szépen lezuhanyozom őket,mindenféle por lejön róluk,miután megszáradtak,visszarakom őket a helyükre.Arra figyeljél,hogy amíg vizesek ne kerüljenek nyitott ablak alá,vagy huzat közelében mert megfázhatnak.nekem ez a bevált módszer,és a növényeim is nagyon hálásak érte.

2012. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem a vizes zuhany után foltosak a levelek, főleg a kislevelűek
2012. máj. 29. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!