Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akác fából szoktak tetőt...

Akác fából szoktak tetőt ácsolni, szalufaként alkalmazni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 18:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mi az előnye, hátránya a normál fenyőhöz képest?
2012. máj. 22. 18:21
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Zsenikém, szerinted mennyivel lenne drágább akácból?
2012. máj. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Zsenikém, vagy inkább ál-gondolat olvasókám, ki mondta neked, hogy ilyet szándékozom csinálni?!

Ha a kérdésre nem tudsz válaszolni, a megjegyzéseidet megtarthatnád magadnak.


A hasznos válaszokat továbbra is várom!

2012. máj. 22. 18:37
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem szoktak. Drágább, nem nő olyan hosszúra, nehezebb a megmunkálása, szöget beleütni se olyan egyszerű, mint fenyőbe, és nagyon nehéz a fenyőhöz képest.

Ennek ellenére úgy gondolom, semmi akadálya, hogy tetőszerkezetet csináljanak belőle, ha valaki vállalja.

Nemigen fog megroggyanni a Bramac alatt se.

2012. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szarufának nem jó.A saját súlya alatt elgörbűl.Csak felhúzató(mester)gerendának jó mert vastagabb kell.
2012. máj. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 81-ben építkeztem és a tetőfám akác, nagyon tartós sokkal tovább bírja mint a fenyő. Somogyban akkor nem volt drága. Hátránya hogy jobban vetemedik, ha nyers fából van ácsolva, későbbi léccsere nehézkes a keménysége miatt.Ember legyen a talpán aki beveri a szöget egy negyven éves akácfába!
2012. máj. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

SzaRufa


Anyámék '70-ben építkeztek, a telek tele volt akáccal. A kivágott fákból készült a gerendázat, a szarufák, de a lécezés már fenyő. A legnagyobb baj az vele, hogy a gerendák a saját súlyuk alatt meghajlottak, és minden szobának homorú a mennyezete. A szék és a szarufák bírják, nem hajottak, nem szuvasak,azokkal nincs gond. Szöget is lehet ütni bele, de a vastagabb ún. keményfa szöget kell használni.

2012. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szalufa, vagy szarufa, hallottam már így is, úgy is. A házam terveiben és műszaki leírásában mindenhol szalufaként szerepel. (De akkor a továbbiakban csak "fa"-ként fogom említeni.)


Az én házam is 81 körül épült a Somoggyal szomszédos Baranyában. A gerendázat (födém) vasbeton, de a fákat akácból csinálták. Csak a lécezés fenyő. Szuvasodni nem szuvasodik, szöget már én is próbáltam beleverni, nagyon nehéz.

Viszont, ahogy pl az akác karókon is előfordul, egyiken-másikon hosszanti repedések vannak, elég hosszan. Ettől függetlenül atom-stabilnak néz ki.

De a vetemedés is megfigyelhető. A padlásról nézve ha végignézek a fa mentén, látszik, hogy némelyik kicsit benyomódott már. Mondjuk nem csoda, mert 6-8 m hosszú egy ilyen fa.


Gondoltam, már tetőfelújításra, mert még a régi pala van a tetőn. A lécezést mindenképp cserélném, de a fák talán maradhatnának. Az egyik szomszédnál láttam olyat, hogy a behomorodott fákat úgy korrigálták, hogy a benyomódott hossz mentém hozzászögeltek még egy lécet és erre a tetőlécezést.

Szerintetek ilyen megoldással maradhat az akác, vagy akkor már érdemes lenne mindent cserélni?

2012. máj. 23. 08:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Pénz és környezet kímélés céljából,ha jó akkor nem kell cserélni.
2012. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező jól gondolod, nem kell cserélni a szalufákat, léccel mellérakva kilehet szintezni é sokkal tartósabb mint a fenyő!
2012. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!