Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy frissen festett szobából...

Egy frissen festett szobából mennyi idő után tűnik el teljesen a festékszag? Igaz az, hogyha teafiltereket aggatok fel, azok csökkentik a szagot? Esetleg más praktikát tudtok ilyesmire?

Figyelt kérdés
2012. máj. 25. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Mi illatosított Hérát vettünk, pillanatok alatt megszáradt, dél körül festettünk, este pedig 10 körül már alhattunk benne.
2012. máj. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Én még 2 hét mulva is éreztem, de a falfesték nem olyan vészes. Régen volt hogy kifestettem a szobát és este ott is aludtam. Hát nyitva volt az ablak. Kb 1 nap és totál megszárad a fal.


Ennél durvább az volt, mikor az ajtókat festettem le. Először nem mertem kinyitni az ablakot, csak mikor már végeztem az egésszel. Már nem tudom miféle festék volt, vagy nitróhigító, vagy lakkbenzin bázisú, valami jó büdös fajta, és be is kómáztam tőle a zárt szobában, a végén már hullámos ködfelhőket láttam magam előtt és kb akkor hagytam abba, hogy na jó mára ennyi elég lesz :)

Aztán ott is hagytam a lakást üresen és elmentem barátomhoz 2 napra. Utána visszamentem és bűzlött az egész ház még mindig a higító szagtól, de folytattam. Lefestettem az ablak kereteket is, utána 2 napra megint leléptem. Biztos örülhettek a szomszédok. Ugyan nem szóltak semmit, de mégis szégyelltem magam, hogy mit művelek velük :)

2012. máj. 25. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi is illatosított festékkel festettünk a hétvégén, egész nap nyitva az ablakok, az illatot még lehet érezni,de festékszag nincs.
2012. máj. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Szellőztess jól ki, utána csukj be minden ajtót ablakot. A szobába tegyél ki két tálat. Egyikbe rakj egy csomag friss őrölt kávét, a másikba önts vagy fél liter ecetet. Ezeknek is semlegesítő hatásuk van.

A kávé ugyanúgy, ahogy a tea, magába szívja a szagokat.

Pár napig hagyd ott.


Na most egy szoba elég nagy, nem tudom mennyire hatásos a közepére letéve. Lehet a fal közelébe kéne tenni és időnként arrébb vinni.

Biztos, hogy jobb lesz a levegő, de csodát ne várj.

2012. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legközelebb illatosított festékkel...
2012. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most már enyhült a szag. Amúgy nem én festettem ki, csak egy frissen festett szobába költöztem be.

Én amúgy nem is tudtam róla, hogy ma már ilyen is van, hogy illatosított festék. De jó, hogy írjátok, ha bármikor szükségem lenne rá a jövőben, már tudni fogom.

2012. máj. 28. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!