Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes-e földszinti lakásba...

Érdemes-e földszinti lakásba költözni?

Figyelt kérdés

Nézegetem az albérlet hirdetéseket, és egy csomó földszinti lakás megfelelne árban(pl a hatodik és nyolcadik kerületben). Csak hát nem tudom, hogy mennyire lenne veszélyes ez a dolog? Nem azokat rabolják ki a leggyakrabban?


Nektek mi a véleményetek?


2012. máj. 29. 12:31
 1/4 anonim válasza:
Én úgy vagyok vele, ha van rács az ablakokon és az ajtón, akkor jöhet, engem nem zavarna a földszint. De ha mondjuk sok ember eljárkál az ablak alatt, és a nyitott ablakon bebámulnak, az nagyon zavarna.
2012. máj. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A két kerületet nehéz összehasonlítani.

Én a VIII. kerületben lakom. NAgy átlagban azt mondhatom, hogy errefelé "divat" bizonyos népcsoportoknak az udvaron élni. Tehát ha földszinti lakást bérelnél, ezzel itt számolnod kell, hogy ők bizony nem a lakásukban tartózkodnak. Javít a helyzeten, ha utcafronra néz a szoba ablaka, mert akkor nem szűrődik be olyan hangosan a kinti lét.

Ha netán kinézel egy lakást, érdemes többször megnézned a házat, mert lehet, hogy egyik nap tök csendes, másik nap meg megy kint a daj-daj. Persze, ha garantáltan nem laknak ott azok a bizonyos népek, akkor akár lehet jó is egy földszinti lakás. Viszont azzal is számolj, hogy a foldszinti lakások sokszor jóval hűvösebbek, mert alulról hűti a pince, illetve sokkal kevesebb napfény/világosság jut be (udvarinál pláne). És természetesen az utcai zajok is jóval könnyebben hallatszanak be.

A VI. kerületről nem tudok nyilatkozni. Talán ott kevesebb a c....y...

2012. máj. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon nem. hideg, sötét, mindenki belát, ne adj isten valami részeg bedobja az ablakodat.


minimum első emelet. persze a fsz. olcsóbb, de annál több bajjal jár.

2012. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát mikor magasföldszinti lakásba laktam nagyon sok volt a rezsi az biztos!

De simán kitudtunk mászni az ablakon,de be már nem( én 165 centivel),de egy magasabb ember betudott mászni! (ismerős ne aggódj nem betőrö). Viszont ha van sötétítő függöny vagy redőny akkor nem lehet belátni! Én szerettem földszinten lakni,de csak magasföldszintibe költözz!

2012. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!