Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mely varrógépek a legjobbak?...

Mely varrógépek a legjobbak? Milyen márkákat ajánlatok? Mik a legfontosabb szempontok a választás során?

Figyelt kérdés
Nem igazán ismerem a varrógép márkákat. Kezdő vagyok, korábban kölcsönben volt nálam egy régi Lucznik. Magamtól tanultam meg varrni vele és nagyon megszerettem a varrást, ezért szeretnék egyet vásárolni. (max 40e a felső határ)

#varrás #varrógép #Lucznik #varrógép márka
2012. jún. 5. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Ilyet vettem egy éve, és eddig tökéletesen meg vagyok elégedve vele. Én is nemrég kezdtem varrni, és olyat akartam, ami nem túl drága, de azért ha belejövök a varrásba, és elkezdek mindenfélét varrni, nem derül ki az első adandó alkalommal, hogy a felét nem tudja annak, amire szükségem lenne. Meg nekem minden hozzáértő a fém alkatrészek fontosságát hangsúlyozta. Állítólag a hiperolcsó, csupa műanyag gépek nagyon könnyen javíthatatlanul tönkremennek.

2012. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Csak szaküzletben vegyél gépet,ahol az eladó tud felvilágosítést adni.

Ne vegyél "nagy" márkákat,pl. Singert,mert csak a nevet fizeted meg. Csak fémalkatrészei legyenek,mert a műanyag gyorsan tönkre megy.

Nem kell sok program. Elég a síma,cikk-cakk varrás,gomblyukkészítés,mert a többit nem fogod használni.

Mielőtt használod,hívj egy szerelőt,aki beolajozza neked (tanuld meg tőle).

Arra viszont készülj fel,hogy a mai varrógépekkel nehezen tudsz vastag anyagot,farmert varrni.

2012. jún. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

általánosságban elmondható, h a Japán gépek jó ár-érték arányúak.


Az előttem szólót kiegészíteném annyival, h nem árt, ha van olyan program a gépen, amivel rugalmas anyagot tudsz varrni, tekintve, h egyre több elasztánt használnak mostanában a ruhákban.

2012. jún. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

- A különféle (díszes) varróprogramokat mire használják? A régi gépemen csak a tűállást meg az öltésszélességet lehetett állítani.

- Miért nem lehet farmert varrni velük? Nem viszi a vastag anyagot!? Pedig ez is fontos lenne..

- Raffolni hogy lehet? Ahhoz is kell külön program?

Gumis cérnát (vagy mit) hogyan lehet varrni és mi kell hozzá?


Olyan gépet szeretnék venni, amit nem kell később lecserélni, mert mondjuk nem tud sokat..


Köszönöm az eddigi válaszokat! Mentek a kezecskék :)

2012. jún. 6. 12:19
 5/7 anonim ***** válasza:

A különféle varróprogramok használata benne szokott lenni a használati utasításban-

Van olyan program általában mindegyik gépen,amivel a gumt lehet varrni.

Farmert lehet varrni velük. De ha pl. egy kész nadrágot akarsz felhajtani,a többsoros anyagot azért nem viszi,mert nem fér rendesen a gép alá.

Farmer varráshoz külön farmer tű kell.

Ezeken az öltéshosszot lehet állítani,az alsó-felső szálat is lehet szabályozni. Ezzel tudsz raffolni is.

2012. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én az újabb Singer varrógépekről eddig csak rosszat hallottam az ne vegyél.

Itt sok kérdésedre találsz választ: [link]

2012. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A Janome és az Elna ugyanaz a cég ma már, jók a gépeik. Az Elna a Varróvilágnál kapható, kitűnő, megbízható a szervízük, nem csak eladni akarnak, én őket ajánlom. Varrógépcentrumban óriási a választé, de a szervíz már nem olyan készséges. 40e ft-ért nem kapsz olyan gépet, ami később, ha jobban megtanulsz varrni, kielégítő lenne. Néhány alap hímzésminta nagyon jól jön, de 4-5 darab is elég belőle. Rugalmasat tényleg tudjon varrni! és farmert, vastag anyagokat is! Az Elnák ezt tudják, nekem is szempont volt ez a választásnál. Náluk leülhetsz és kipróbálhatod mit hogyan varr a gép, mindent megmutatnak, vigyél anyagokat. A Vcentrumban nem engedtek odaülni a géphez, ami egy 500e ft-os gépnél elég érdekes hozzáállás. Bernina is jó gép, de sztem a legdrágább. Minél nehezebb, annál jobb, több benne a fém alkatrész. Sztem a megbízható szervíz a legfontosabb. Szép Gáborék Varróvilágáról csak jót hallottam és magam is ezt tapasztaltam. Amit ő ajánl neked, az biztosan jó lesz, ha pontosan elmondod mit szeretnél és mennyit szánsz rá.
2013. ápr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!