Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Építkezésnél milyen előnyei...

Építkezésnél milyen előnyei vannak ha feketén csináltatok meg valamit és ha olyan emberrel aki tud számlát adni?

Figyelt kérdés

Ha a háznak az alapját és a falakat olyan emberrel csináltatom meg aki nem tud számlát adni akkor mire érdemes oda figyelni? Vagy jobb olyan kőművest fogadni aki tud számlát adni?

Kik ellenőrzik az építkezéseken az ilyen dolgokat?


2009. júl. 8. 22:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Számla nélkül semmit ne csináltass mert nagyon rácseszel. Ott lopnak meg vágnak át ahol csak tudnak.
2009. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
81%

Ha feketén csináltatod meg, akkor olcsóbb lesz, mivel az illető nem fog adót fizetni utána, munkások után. Ha legálisan csinálod, akkor drágább, hiába ugyanolyan minőség, mert ahhoz hogy a vállalkozónak is megérje, legyen rajta haszna, nem tudja felvállalni a munkát olyan olcsón, mmint az, aki nem adózik. Szerintem mindenképp nézz utána a cégnek, akivel csináltatod, kérj véleményeket, mert nagyon nem mindegy hogy kivel csináltatod meg. Esetleg megkérheted, hogy mutasson képeket az eddigi munkáiről. Már kisebb cégek is csinálnak a végeredményről képet. Érdemes odafigyelni arra, hogy hogyan beszél veled a vállalkozó, nem hazudik, tehát el tudja adni magát. Ebből már sok mindent le lehet szűrni.

Tudom, szakmabeli vagyok. :)

2009. júl. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
66%
Megint én vagyok..nem értek egyet az első válaszolóval. Egyáltalán nem vagyok a feketemunka mellett, de mondok egy példát. Amikor valaki belekezd egy vállalkozásba, előszőr szereznie kell egy presztizst, ki kell alakítania egy kapcsolatrendszert. Van sok, pontosan, ugyesen dolgozó cég, aki még kezdő és nem tudja felvállalni a munkát legálisan, mivel az alkalmazottai nincsenek szerződtetve. Amíg be nem indul a cég, addig rengeteg pénzt kell beelölni szerszámokba, stb. Szóval csak annyit akartam mondani, hogy attól, hogy vki feketén dolgozik, még nem biztos, hogy át fog verni. De azt néz meg mindenképp, hogy kivel csináltatsz házat!
2009. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a korrekt választ. Azért kérdem mert akivel a ház alapját meg a falakat fel szeretnénk "húzatni" :) az csak számla nélkül csinálja(már dolgozott nekünk meg a baráti társaságunkban is volt akinek a házában sok mindent ő csinált meg és tudjuk jól dolgozik) viszont most felmerült bennünk, hogy ha elkezdjük építettni a házat akkor milyen ellenőrzések lehetnek ami miatt bajba kerülhetnénk mivel a kezdeteket(az ács munkát már számlás ember csinálja) feketén csináltatjuk.
2009. júl. 8. 23:01
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

persze, feketén :(


függetlenül attól, hogy a tisztességes adófizetőket károsítod, semmi esélyed nincs reklamációra. mit csináslz, ha a feketemunkás másnak kárt okoz? fizeted saját zsebből? mert TE felelsz!kihez fordulsz is mi alapján, ha pl. 1-2 év múlva repedezik a fal??


azért tart itt ez az ország, mert mindneki azon agyal, hogy miképpen tudna csalni, lopni, hazudni. hányinger :(


és most lehet engem lepontozni.

2009. júl. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:39


ha vki nem tud, nem képes vagy nem akar legálisan egy céget üzemeltetni, az ne nyisson céget. az által akar meggazadgodni, hogy átveri a tisztességes polgárokat?

2009. júl. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
ha illegális dologba mész bele, akkor zsarolhatóvá válsz, erre gondoltál?
2009. júl. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek van előnye és hátránya is...


A számlanélküli munkának az az előnye, hogy valamennyivel olcsóbban dolgozik a szakember. (Tapasztalataim szerint max. 10%-os szoktak engedni ilyen címen a vállalkozók.)


A hátránya viszont sokkal több lehet a számodra!

- nincs garancia a munkájára (a számlával dolgozó szakembernek törvényben rögzített garanciát kell vállalnia a munkájára) mi van, ha megroggyan az alapozás?... Vagy dőlni kezdenek a falak?...

- manapság az apeh emberei razziázzák az építkezéseket számlanélkül dolgozó vállalkozókra és bejelentetlen segédmunkásokra vadászva...

- mi lesz, ha neadjisten baleset történik az egyik munkással az építkezéseteken?... Aki nálad számla nélkül dolgozik, tuti a segédmunkásait sem jelentette be, nem fizet utánuk egészségügyi járulékot és egyéb fizetnivalókat sem... Te is bajba fogsz kerülni!

- a hivatalosan bejelentett vállalkozónak nagy valószínűséggel van végzettsége és tapasztalata is az adott szakmához, míg a feketén dolgozgató "szakemberről" kiderülhet, hogy csak amatőr műkedvelő, a tanult szakmája valami egészen más!

- az új építkezőket külön szeretik behívni "vagyonosodási vizsgálatokra", ott pedig csak számlákkal tudod igazolni, mit mennyiért vettél és csináltattál... Ha nincsenek számláid, körbenézheted magad! Úgy megsaccolják az eltitkolt és fekete jövedelmeidet, hogy belepistulsz, fizetheted a büntetést visszamenőleg kamatos-kamatokkal... Ez a vagyonosodási vizsgálat akár 8 év múlva is elérhet, akkor is szükséged lesz majd a gondosan eltett számláidra!...

- bármi előfordulhat, amire most még álmodban sem gondolsz és akkor is jól jönnének majd az építkezés számlái (Pl.: elválsz a házastársadtól, ki kellene fizetned ill. követelnéd, hogy fizesse ki a ház felét; leég a házad vagy belecsap a villám és a biztosító nevetséges árat akarna fizetni merthogy az ő számításai szerint x-összegbe került a házad felépítése, stb.)...


Gondolj bele : egy házépítésnél szinte a legnagyobb munkát a kőműves csinálja!!! Egy bádogozási szakember munkáját még el lehetne summantani, de az alapozás, falak felhúzási munkáinak számlái még egy laikusnak is eszébe jutnának, nemhogy a dörzsölt apeh szakembereinek.


10-15 éve még simán lehetett feketén felhúzni a házakat, manapság azonban kifinomodtak a módszerek ezeknek az ügyeknek a felgöngyölítésére... :-P

(Általánosabbá vált az is, hogy a szomszédok feljelentgetik az új házat építőt.)


Szóval, én szerintem elég nagy kockázata lenne, ha feketén dolgozó kőművessel építtetnéd a házad. :-[

2009. júl. 9. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

02:39-nek :


"... azért tart itt ez az ország, mert mindneki azon agyal, hogy miképpen tudna csalni, lopni, hazudni. hányinger..."


Egyáltalán nem biztos, hogy a Kérdező azért agyal ezen a dolgon, mert olyan sok pénze van és inkább a maradékon Hawaiira menne nyaralni...


Nagyon valószínű, hogy nincs pénze, de valahogy lakást/házat kell teremtenie a családjának, számít minden ezres vagy lehet, hogy nincs is...

Szeretne spórolni azon, amin lehet!

Az vesse rá az első követ, aki nem ugyanígy gondolkodna hasonló helyzetben.


Ő is rá fog jönni, hogy ezen nem tud majd spórolni, legfeljebb a központi fűtés helyett szenes kályhákat kell vennie egyelőre. :-[

2009. júl. 9. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 03:39


én nem tételeztem fel, hogy hawaira akar menni. én sem voltam ott. az a gond, hogy az emberek nagyon sok százalékban gondolkodnak a fekete munkán és azért trt itt a gazdaság.


miért van pl az, hogy magasabb TB-járulék mellett alacsonyabb egészségügyi ellátást kapsz, mint nyugaton? mert az embereknek csak egy tördedéke fizet hivatalos TB-t. és lehetne folytatni...

2009. júl. 9. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!