Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Építkezésnél milyen előnyei...

Építkezésnél milyen előnyei vannak ha feketén csináltatok meg valamit és ha olyan emberrel aki tud számlát adni?

Figyelt kérdés

Ha a háznak az alapját és a falakat olyan emberrel csináltatom meg aki nem tud számlát adni akkor mire érdemes oda figyelni? Vagy jobb olyan kőművest fogadni aki tud számlát adni?

Kik ellenőrzik az építkezéseken az ilyen dolgokat?


2009. júl. 8. 22:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%

Gyerekek sokan hol éltek?

Én nem azért de kb az egész házam úgy építtettem, hogy számlát nem igen láttam, na de ha felmerült a számla kérdése, akkor mindegyik azzal jött, hogy ugyan minek nekem az a darab papír, és miért akarok még ÁFÁ-t is fizetni? Szal kb kiröhögtek. A minőséget pedig nem az határozza meg ... informáld le, légy észnél, és ettől függetlenül még tud nagyon is minőségi munkát csinálni mert nem ad számlát :-) hol az összefüggés ? :-DDD

2009. júl. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%

22:39

Így van , sajnos ebben a quu országban sajnos nem egyszer megkaptam én is, hogy ha úgymond legálisan, azaz számlával akarom, akkor el se vállalja, azon egyszerű oknál fogva, nem éri meg neki, na ettől még az egyik legelismertebb a szakmában. Szóval ne a számlához kösd magad, számlával is tud valaki qu pocsék munkát végezni neked és fordítva is.

2009. júl. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az én férjem is épitési vállalkozó,mi nyugodtabban alszunk ,ha minden rendben körülöttünk,soha nem dolgozott számla nélkül.Vagyis egyszer igen,a saját házunkon.Mi több mint öt éve épitkezünk,ha valahonnan jött pénz az a házra ment,megy.Pont ezért szivtuk meg.Kevés a számlánk,igy nem tudjuk igényelni a szocpolt.
2009. júl. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Nem azért gondolkodom azon, hogy számla nélkül az az feketén csináltassam meg a ház alapjait meg a falak felhúzását meg stb.. mert sunyiskodni akarok. Egyszerűen több helyről bekértünk árajánlatot és jött ilyen is meg olyan is. Pusztán csak érdeklődtem.
2009. júl. 9. 12:11
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi hozzászólók az előírásokról nem írtak. Ha építkezel, neked kell tartanod építési naplót, amibe minden munkavégzést be kell jegyeznie a vállalkozóknak. Ezt az építési hatóság ellenőrizheti. Ha nem találnak mindent rendben igen keményen büntetnek. Hogyan nőnek meg a falak, ha nem ír be a kőműves. Az építési engedélyhez be kell adni a szakipari végzettségű kőműves engedélyszámát is. Ha nincs számla, nem fogja adni az engedélyszámát, ahogy a nevét sem. Ha hitelre építkezel, a bankkal a számlákkal tudsz elszámolni. Ha nincs számla nem fizetnek a hitelből. Tudomásom szerint már megszűnt a készültségi fok szerinti elszámolás. Ezek mellett igen lényeges a garancia kérdése és a munkaügyi ellenőrzés lehetősége is. Jól gondold meg, ez nem egy kis fatároló építése, hanem családi ház!
2009. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszi. Igen nekünk is ezek az érvek jutottak az eszünkbe, hogy miért is nem érdemes feketén csináltatni.

Gondoltam felteszem a kérdést hátha olyat is mondanak ami nekünk nem jutott eszünkbe. Úgy néz ki, hogy a "számlás" emberrel fogjuk csináltatni.

2009. júl. 10. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!