Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletet szereznék, de HOGYAN?

Albérletet szereznék, de HOGYAN?

Figyelt kérdés

Tudtok valami jó tippet adni?

Rengeteg oldalt nézegetek, de egyszerűen ahogy megjelenik egy ígéretes lakás, lecsapnak rá rögtön.

A tegnapi lakásokat 300an megnézték már...

Meg a kauciók is valami horribilisek, én nem tudom tisztában vannak egyáltalán a tulajok a kaució fogalmával? :D

Miért kell egy berendezetlen jobbára lepukkadt lakást 120000 kaucióval kiadni?


2012. júl. 1. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert lehet, hogy unalmadban pl. leszakítod a villanyórát, ki kened szarral a falakat, levered a csempét, nem fizeted a rezsit/lakbért stb. Attól, hogy valami bútorozatlan, vagy nem olyan szép állapotú még komolyan meg lehet károsítani a tulajdonosát.
2012. júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A kauciót azért kérik, hogy ne tudj lelépni kifizetetlen közműszámlákkal, ezért az független a lakás minőségétől. a Hogyan kérdésre pedig csak egy válasz van, keresni, keresni és keresni. Majd csak bejön valami.
2012. júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az nem jelent semmit, hogy hányan nézték meg. A 2 havi lakbérnek megfelelő kaució meg teljesen bevett szokás.
2012. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem én az ilyesmit, de könyörgöm, erre van a szerződés.

Anélkül már én nem mennék sehova, a tulajnak meg öngyilkosság anélkül kiadni egy lakást.

Ez is szűkíti a kört, mert sokan nem hajlandóak ilyesmire.

Van ingatlanos ismerősöm, ő mondta hogy értelmetlen a legtöbb lakásnál ennyi kauciót kérni. De persze segíteni ő nem tud nekem :)


Sajnos kezdek belezakkanni a keresésbe, ezért remélem hátha valaki megosztaná velem a sikere kulcsát :)

2012. júl. 1. 15:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A kaució általában 3-4 havi bérleti díj összege szokott lenni...


Manapság elég nagy kockázatot vállal a Tulajdonos, ha kiadja a lakását, mert sok Bérlő hatalmas tartozásokkal lép le (nem fizetik a villanyt, gázt, közös költséget, stb.) és mivel semmi vagyonuk, így behajthatatlan rajtuk a tartozás...

2012. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Megnyerő fellépés a tuti:)Volt olyan ahol már előttem 30-an telefonáltak,meg megnézték a lakást,akkor jöttem én az intelligens fejszerkezetemmel és dumámmal..:D Így én kaptam meg:)Legyél határozott,szimpatikus,mindegy hányan nézték meg a hirdetést.
2012. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mit ér a Tulajdonos egy szerződéssel, ha a Bérlő többszázezer rezsi-tartozással lép le?!...

Ha a Bérlőnek semmi vagyona, akkor hiába megy bíróságra a Tulajdonos, szerinted MIBŐL tudnák behajtani rajta a tartozást?!...

2012. júl. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Elég nagy marhaságot mondott az ingatlanos ismerősöd...


Költözz össze valakivel, akkor csökken a rád jutó kaució is.

2012. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan benézhetsz az ingatlanközvetítőkhöz is.

Adtunk már ki lakást, rajtuk keresztül, innen tudom, hogy a bérbeadó fizet nekik a közvetítésért, neked, mint bérlőnek, nincs fizetési kötelezettséged. (Örülnek, ha megy valaki. :D)

2012. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket :)

Ez bizalmi kérdés. A párommal együtt költöznénk, elég intelligensek vagyunk, nem bulizósak ráadásul közel nem minimálbért keresünk.

Szerintem ennyi bőven elég ahhoz, hogy ne kérjenek már rögtön ennyi pénzt számon rajtunk (egyébként természetesen nem ez a legnagyobb problémám, csak késlelteti kicsit a költözést).

Csak nem látom a rációt, a legtöbb bérbeadó nem gazdag.

Most elkér teszem azt 200000ft-ot kaucióba, és elszórja.

Ha költözünk, nem tudja visszaadni.

Na akkor ki van átverve? :)


Igyekszem jobban ráfeküdni a témára, és zaklatni a nagy érdeklődéssel járó lakások tulaját is, köszönöm :)

2012. júl. 1. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!